Головна Політика На теренах Жовківщини вибори пройшли спокійно

На теренах Жовківщини вибори пройшли спокійно

190
0

Минулої неділі країна пережила ще один в історії державотворення день – позачергові вибори Президента України. Та цього разу він був незвичний, з певними особливостями. Зрештою й вислід теж став начебто закономірним, та все ж несподіваним. І на це були в кожному випадку вагомі підстави. Якщо до позачерговості виборів нам не звикати, то ситуація, в якій відбувались цьогорічні вибори, була вкрай складною і, звісно, невідомою та непередбачуваною.  Підтвердження  цьому — багато дільниць у Донецькій та Луганській областях, де місцеві громадяни не змогли, в зв’язку із загрозою для життя, скористатись свом виборчим правом. Зате в решти областях процент відвідуваності, порівняно з попередніми роками, був досить високим. І голосували виборці теж одностайно.

На наших теренах вибори пройшли досить спокійно, без порушень, злагоджено і організовано. Як приклад підтвердження цієї гіпотези – робота дільничної виборчої комісії № 460478 у Старій Скваряві, де працював автор цих рядків.

Для староскварявців виборча неділя завше мала особливий статус, зазвичай була святом. Так і цього разу, люди йшли на дільницю у розкішних вишиванках, з упевненістю, що роблять правильний вибір. Зустрічали їх цієї неділі приємні люди – члени виборчої комісії, а настрою додавали четверо жіночок у яскравих різнобарвних вишитих строях, що відігравали у виборчому процесі головну місію, — вони видавали бюлетені.

Духовного піднесення та налаштування на плідну працю надало благословення місцевого пароха отця Степана. Його напутні слова мали неабиякий позитивний вплив на присутніх, як і спільно виконаний наш Славень перед початком головного засідання. Ті, хто приймає участь у роботі дільничної виборчої комісії у селі недноразово, могли зауважити, що першим вже декілька останніх виборів засвідчити своє волевиявлення приходить Богдан Бей. І цього разу, ще задовго до відкриття дільниці, п. Богдан вже був під дверима. «Так випадає, що завше, коли вибори, мушу йти на роботу. До цього маю встигнути проголосувати», — пояснює перший виборець. Добра ознака – вирішили працівники комісії, якщо першим приходить чоловік. І, схоже, що такої думки дотримувалися й виборці, бо півгодини після відкриття голосували лише представники сильної статі. Жінки, либонь, в цей час ліпили вареники.

Наплив людей спостерігався з 9.30, за півгодини до початку Богослужіння у місцевому храмі. Варто зауважити,що староскварявці таки люди побожні, бо під час Служби Божої  дільниця пустувала: виборці чемно молилися в церкві, що поряд. Як зазвичай, сподівалися особливої інтенсивності виборців після відправи. Втім, як ніколи, вона не спостерігалася. Далася взнаки просьба священика не іти всім одразу на виборчу дільницю. Авторитет духовного наставника був відчутним: люди голосували, наче домовившись, через певні проміжки часу. Нарядні виборці йшли цілими родинами, старшим піднятись по сходах по-джентльменськи допомагали члени виборчої комісії. Досить злагоджено і швидко впоралась зі своїми обов’язками трійка працівників дільниці, яку «відрядили» зі скринькою до тих мешканців села, що за станом здоров’я не могли голосувати разом з усіма.

Приємний сюрприз чекав мешканку села Оксану Бучман. З’ясувавши, що в жінки цього дня день народження, члени комісії привітали її та вручили солодкий подарунок. Тож п. Оксана голосувала цього дня у статусі уродинника під оплески присутніх.

Серед виборців були  й такі, що прийшли на виборчу дільницю вперше. Вісімнадцятирічна Ірина Пахолок поділилась своїми враженнями: «Я голосую вперше, і мене переповнюють радісні емоції, адже розумію, що від мого голосу залежатиме майбутнє країни. Сьогоднішні вибори далися нам великою кров’ю. Дуже сподіваюсь, що кандидат, якого я обрала, оправдає мої сподівання, а також тих односельчан, які віддали за нього свої голоси».

Про високу активність відвідування дільниці свідчить той факт, що на 16-ту годину проголосувало дві третини виборців. Зрештою, така тенденція принесла, у порівнянні з іншими роками, найвищий відсоток відвідуваності. У Старій Скваряві він склав 89,5%.

Підрахунок голосів засвідчив й високу одностайність староскварявців. 571 з них віддав голос за Петра Порошенка (із 728 людей, що взяли участь у голосуванні). Юлії Тимошенко симпатизувало 97 виборців, 25 поставили позначку навпроти Олега Ляшка, ще 14 хотіли бачити президентом Анатолія Гриценка.

Назагал подібна тенденція голосування (у процентному відношенні) спостерігалась на більшості дільниць у районі. Жовківський електорат вирішив, що президент має бути обраний вже у першому турі. І він не помилився.

Ярослав ГЛУТКОВСЬКИЙ.