Головна Політика Низький уклін Вам, Герої!

Низький уклін Вам, Герої!

351
0

Український народ відомий у світі своєю цікавою історією та славетними постатями, які її творили. Вони внесли величезну лепту у формування та розвиток нашої держави. Це справжні Герої, які і боронили, і часто віддавали життя за рідну землю.

З нагоди Свята Героїв у четвер біля пам’ятника Євгенові Коновальцю у Жовкві зібралось чимало жителів міста та району, щоб вшанувати світлу пам’ять тих, хто гідний носити це почесне звання «Герой».

Відкрив свято керівник відділу культури і туризму Жовківської РДА Степан Кунинець. Велично і гучно звучав Славень-Гімн. Біля пам’ятника – працівники владних структур, вчителі, учні. Панахиду за померлими відслужили о. Ярослав та о. Василь. Щирі слова вітань та переживань линули від голів Жовківської районної ради Тадея Швая та Жовківської районної державної адміністрації Богдана Юрдиги. Хвилюючим був виступ Григорія Хавунки. Учень Сопошинської ЗОШ Олег Адам’як долучився до вітань та закликав берегти пам’ять про наше минуле. Авторське читання прозвучало від головного спеціаліста відділу культури і туризму Галини Фесюк.

У нашій історії багато тих, які воювали та трудилися заради Батьківщини. Сьогодні варто згадати і «наймолодших» Героїв – тих, хто увійшов до складу Небесної Сотні. Вони, як і у свій час Євген Коновалець, Іван Мазепа, відстоювали інтереси свого народу. Та, потрапивши під кулі ворога, загинули героїчною смертю. Наш народ завжди пам’ятатиме своїх вірних синів і дочок.

У п’ятницю, 23 травня, у день смерті Євгена Коновальця, продовження Свята Героїв відбулось у с. Зашкові. Розпочалось воно з поминальної Служби Божої у місцевому храмі, яку проводив о. Володимир Грицайко, а відспівували семінаристи зі Львова. Окрім представників місцевої та районної влади, у Службі взяли участь близько двох десятків жителів Зашкова, хоча цей храм пам’ятає  дні, коли на такі  святкування у ньому збиралось  не менше двох сотень людей. Після Відправи церковною процесією, до якої долучились вчителі та учні Зашківської школи і додали ході урочистості, вирушили до музею-садиби Євгена Коновальця. Тут відслужили поминальну панахиду за всіма загиблими героями, що боролись за нашу державу. Опісля о. Володимир у своїй промові наголосив, що ми живемо у дуже нелегкий, але цікавий час, коли твориться новітня історія України, тому ми маємо творити її гідно. Від районної влади слово мав Богдан Юрдига – голова  Жовківської РДА.

— Незважаючи на фізичну смерть, Євген Коновалець завжди буде жити у серці кожного волелюбного українця, у кожному маленькому українцю, який іде до церкви, говорить українського мовою і співає український гімн. Він житиме у кожному воїні чи солдаті, які сьогодні на наших східних кордонах стережуть землю від лютого ворога, — зазначив промовець.

Вокальний ансамбль «Берегиня» Народного дому с. Зашкова виконав дві пісні, а Соломія Марусич прочитала вірш про Євгена Коновальця. Чи то за браком часу, чи згідно сценарію сільського голову с. Зашкова до слова не запрошували. Не завітали на захід і обласні чиновники. Напевне, дуже були «заклопотані» напередодні виборів. А провіднику і засновнику ОУН, слова про щиру повагу до якого часто-густо лунають у їхніх виступах, можна честь і пізніше віддати…

Від редакції: як не прикро, але і у нашому районі є люди, які своєю поведінкою додали святу негативу. Під час виконання Гімну у Жовкві перехожі навіть не зупинились. Напевне, вони дуже поспішали чи то додому, чи то на ринок… Сьогодні у кожного на столі є святий хліб і мирне небо над головою, але, щоб бодай віддати шану тим, хто допоміг нам у цьому, у декого просто немає часу. А які цінності ми сповідуємо? Чого навчимо наших дітей? Чи здатні будуть вони шанувати Україну, мову, звичаї, національні символи?!

Євген ВЕГЕРА,

Уляна КОПОТЬ.