Головна Освіта Люди не втрачали віри у себе

Люди не втрачали віри у себе

281
0

Днями у Рава-Руському міському будинку дитячої та юнацької творчості члени гуртка журналістики провели прес-конференцію на тему  «Голодомор. Розповідь  очевидця», присвячену подіям 1932-1933 рр. в Україні.

Для участі у прес-конференції було запрошено очевидця голодомору Раїсу Данилівну Дєдик.

Керівник гуртка журналістики Андрій Бучко на початку прес-конференції коротко розповів про те, якими були причини та наслідки голодомору для України та українців. Учасники та гості зустрічі хвилиною мовчання вшанували тих, хто загинув голодною смертю під час голодів в Україні у ХХ столітті.

— Коли розпочався голодомор, мені було шість років, — пригадала Раїса Данилівна. — До нашої хати увійшли невідомі мені тоді троє чоловіків, почали перевіряти підлогу, чи часом там не було чогось заховано. Вони позабирали усі харчі.

За словами Раїси Дєдик, окрім їжі, представники влади забирали і цінні речі.

— Сестричка була закутана рушниками, я боялася, щоб не забрали їх разом із нею, — продовжила Раїса Дєдик. – Цей момент мені дуже запам’ятався.

Вона пригадала, що її батько під час голоду їздив на Кубань і обмінював цінні речі на їжу та одяг.

— Голод був жахливий. Ми терли кукурудзяні качани і робили коржики з кропиви. А взимку нас рятувала річка, на березі якої був молодий очерет, з якого ми висмоктували солодкий сік, — розповіла очевидець голодомору.

Гуртківці-журналісти ставили Раїсі Данилівні свої запитання про ті страшні роки великого голоду.

— Що для вас було символом віри, надії у той час?

— Було дуже важко, проте люди не втрачали віри у себе, — зазначила Раїса Данилівна. – Кожен, чим міг намагався допомогти іншому. Моїм символом віри була надія у краще, що усе буде добре, що все це закінчиться, і Україна стане квітучою та незалежною країною.

– Проведення прес-конференції мало як і виховну, так і практичну мету, – розповів керівник гуртка журналістики Андрій Бучко. – Діти з першоджерела, від свідка, без будь-яких перекручувань чи вигадок дізналися про те, що відбувалося в Україні у 1932-33 рр. Вони мали змогу запитати все, що їм було незрозуміло, або про що хотіли дізнатися більше. Також вони отримали навики з проведення самої прес-конференції, яка необхідна їм, як майбутнім журналістам.

Юлія Фірс,

член гуртка журналістики Рава-Руського міського будинку дитячої та юнацької творчості.