Головна Освіта На добре сусідство треба напрацювати

На добре сусідство треба напрацювати

209
0

Вивчення іноземних мов – німецької, англійської та інших — сприяє розвитку міжнародних зв’язків учнів та колективу школи № 1 м. Жовкви. Співпраця з міжнародними організаціями та людьми різних країн дозволяє  відкрити себе для світу і краще пізнати традиції і звичаї інших, знайти друзів та прихильників в усьому світі. Школа має тісні контакти з Польщею, Німеччиною, США. Прапори цих країн є в шкільному музеї. Спільні проекти спрямовані на розвиток громадянської активності, удосконалення знання іноземних мов, допомогу малозабезпеченим дітям.

Як розповів нам директор школи І. С. Шевчук, першим таким проектом був проект із Великобританією «Ділова активність», до якого залучив школу відділ освіти. За цим проектом було отримано методичну літературу, перші два комп’ютери, вчителі пройшли тренінги та здобували знання з підприємницької діяльності учні.

Потім були угоди про співпрацю з двома школами в Польщі. Поїздки делегацій наших учнів у Польщу та спільне навчання й відпочинок сприяли дружбі й добросусідству. Про контакти між школою №1 та школою з Цішанова змістовно писав польський журнал «Політика»  у статті «Розмови польсько-українські»: "На добре сусідство треба  напрацювати. Найкраще замолоду". Дружба продовжується у листуванні, контактах учнів та вчителів, навчанні у Польщі. Двоє випускників у цьому році обрали для навчання університет у Кракові. Як переможець конкурсу знавців польської мови буде безкоштовно навчатися й отримуватиме іменну стипендію Ліана-Марія Бліхарська.

Понад п’ять років опікуються малозабезпеченими дітьми партнери школи з Німеччини – Товариство Червоного Хреста з містечка Опфінген, що біля Фрайбурга. На початку жовтня їх делегація прибуде в Жовкву і відвідає школу. Опікуватиметься ними вчитель школи Г.О. Москалець, яка багато зробила, щоб дружба і співпраця тривали.

Також високо оцінив директор школи і роботу волонтера корпусу Миру США Шеллі (Свендімен) Стінеллі, яка працювала в Жовківській школі №1 у 2005-2007 роках. Із нею постійно підтримують зв'язок учителі та учні. Наші випускниці Оля Коршак та Ірина Коршак  були в США і проживали в родині волонтера.

Ми дізнались, що волонтер зі США 4-10 вересня 2015 року відвідала Жовкву, зустрілася із вчителями, учнями та знайомими зі Жовкви. Відкрита і щира особистість, вона розповіла нам наступне: "Я вже втретє приїжджаю в Жовкву із 2007 року. Люблю це місто і його чудових людей. Приїхала сюди з міжнародної конференції в Женеві. Зараз працюю у Держдепартаменті Праці США, фокусуючись на питанні охорони здоров’я  дітей. Проживаю у Вашингтоні й керую проектами у південно-східній Азії, піклуючись, щоб діти ходили до школи, а не працювали. Мені подобається моя робота, і я маю можливість мандрувати часто у В’єтнам та Філіппіни ".

Про нову зустріч у Жовкві з Шеллі випускниця Оля Коршак  сказала: "Здається, лиш  нещодавно нам представляли міс Шеллі на шкільній лінійці і важко повірити, що вже пройшло 10 років. Приємно, що ми й досі підтримуємо нашу дружбу не тільки листами, але й візитами. Зустрівшись знову  ми згадували як було раніше, і як Україна, і Жовква зокрема, розвинулись тепер. Загалом ми, випускники ЗОШ №1, дуже раді бачити Шеллі, а особливо гріє душу те, що вона пам’ятає про нас  та любить Україну".

Круглі столи, спільні уроки, питання до гостя із США надовго запам’ятають діти. Такими міжнародними контактами  школа  робить світ відкритим для дітей та дорослих і нас відкриває для світу. Маленька Жовква і її люди дарують тепло гостям, і це спонукає їх знову і знову приїжджати сюди.

На світлинах: гостя зі США із старшокласниками та молодшими учнями школи.