Головна Освіта Не лише зберегти, а й збільшити інтерес школярів до навчання

Не лише зберегти, а й збільшити інтерес школярів до навчання

561
0

У Жовківській загальноосвітній школі № 1 І-ІІІ ступенів із початком нового навчального року розпочав роботу перший клас, у якому дітей навчатимуть за програмою науково-педагогічного проекту «Інтелект України», що має гриф Міністерства освіти. Звичайна шкільна програма, однак інформацію подають по-іншому, є також більше занять з іноземної мови та два додаткові предмети.
Проект «Інтелект України», розповідає вчитель початкових класів Надія Миколаївна Злотко, розроблений так, аби врахувати вікові особливості дітей, і не лише зберегти, а й збільшити інтерес до навчання, зокрема розвинути математичні здібності, навички раціонального читання, вільно спілкуватися іноземними мовами, сформувати уявлення про фізичні, хімічні, біологічні об’єкти, розвинути пізнавальні процеси дітей тощо.

Розробники освітнього напрямку пропонують власний навчально-методичний комплекс. Це спеціальні підручники–зошити з друкованою основою, а також посібники для вчителя. Кожного місяця батьки повинні придбати цей навчальний комплект, вартість якого 195 гривень. Окрім того, клас, де навчатимуться майбутні інтелектуали, забезпечений комп’ютерною підтримкою (аудіо-, відеозаписами). До речі, із відгуків педагогів та батьків у соцмережах, учні початкових класів, які працюють за проектом уже не перший рік, мають високий рівень мотивації до навчання та вміють працювати з інформацією.

Родзинкою такого навчання є те, що усі предмети мають певні зв’язки. Для прикладу, якщо на уроці “Читання” діти вивчали оповідання про соловейка, то на уроці “Я і Україна” вони дізнаються про класову та видову приналежність цього птаха, спосіб життя, проглядають відеофрагмент із соловейком, чують його спів. Додатково до шкільних предметів введено ще «Навчаємось разом» та «Еврика». Останній починається з другого класу. На цих заняттях учні розвивають творчість, кмітливість, працюють над вирішенням різноманітних задач. Музика та образотворче мистецтво йтимуть як один предмет «Мистецтво» — один тиждень малювання, інший — музика. Буде три заняття в тиждень англійської.

Спосіб подачі інформації повинен захопити малят із перших днів навчання, сподівається Надія Миколаївна, адже уроки поєднані із переглядами пізнавальних мультфільмів, виконанням пісень під караоке, вправою «Фотоапарат», під час якої школярики по-особливому відтворюватимуть побачене. На уроках математики влаштовуватимуть великі перегони, звісно, з навчальною метою, які добре формуватимуть обчислювальні навики. А це основне в математиці. Передбачені і фізкультхвилинки, під час яких діти рухатимуться, виконуватимуть пісеньки.

Навіть попри те, що проект є експерементального характеру, й навчання у такому класі потребує додаткових фінансових вкладень, це не зменшує кількості батьків, які хочуть, аби їхній школяр навчався саме за цією програмою (у класі по списку 34 учні). Тим більше, що вона передбачає в майбутньому поширення і на середню та старшу школу.
Тож, вочевидь, батьки, що прагнуть відійти від застарілих стандартів освіти в Україні, і шукають своїм дітям альтернативу.

 

Зоряна МИКИТЮК.