Головна Соціальне життя На Жовківщині відкрито нову лінію цеху переробки деревини

На Жовківщині відкрито нову лінію цеху переробки деревини

608
0

Ліс — це одне з найбільших багатств, якими наділила нас матінка-природа. Його, без всяких перебільшень, можна назвати «зеленим золотом» країни. А ще — це свіже повітря, спів птахів, чарівні пахощі квітів, заспокійлива пісня лісових струмків. Та для одних людей ліс — це естетичне та оздоровче джерело, а для інших — все життя. У цій царині трудяться небайдужі до своєї справи люди, які безмежно люблять природу, з великою відповідальністю ставляться до неї.

Зазвичай, у переддень або ж у день великого державного свята — Дня Незалежності — в нашій країні щось нове відкривається. І цьогоріч, у місті Жовкві відбулася вагома подія. У дружній родині жовківських лісівників запрацювала нова лінія цеху переробки деревини. Нововведення можна розцінити передвісником доброї надії на нові, вищі здобутки в лісогосподарській галузі.

Із приходом у ДП «Жовківський лісгосп» досвідченого лісівника, наділеного управлінським хистом керманича, Степана Сохнацького, котрий до цього керував В’язівським лісництвом, Жовківський лісгосп запрацював плідно та перспективно.

В організаційну структуру підприємства входять сім лісництв та лісокомплекс загальною площею 33679 га. Втім, з цим великим господарством успішно справляються 192 працівники, даючи лад не лише лісовідведенню, а й захисту території, переробці деревини. До того ж, завдяки трудовим звершенням жовківських лісівників заготовлених та реалізованих 25,5 тис. м3 деревини, за І півріччя 2017 р. отримано чистого прибутку 991 тис. грн., сплачено до бюджетів усіх рівнів 8,1 млн. грн. податків.

Як зазначив керманич жовківської лісової господарки, у колективі постійно триває пошук нових можливостей для нарощування виробничих потужностей. А це і нові робочі місця, і більш дбайливе використання лісових ресурсів, і збільшення заробітної плати, і вчасна сплата податків тощо.

Придбання за власні кошти сучасної пилорами турецького виробництва AKEMSAN AE.DGS-120 з допоміжним обладнанням вартістю понад 3,4 млн. грн. — це лише перший крок зі стратегії розвитку переробки деревини на підприємстві. Наступним етапом на шляху розвитку та розширення технології виготовлення продукції буде впровадження сушильного господарства. Модернізація виробничих потужностей підприємства охоплює також і нижній склад лісокомплексу. Інвестиції, вкладені у розвиток виробництва, дають можливіть створити додатково ще десять робочих місць.

Отож, аби привітати з відкриттям нової лісопильної лінії керманича та працівників ДП «Жовківський лісгосп», завітали начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека, голова Жовківської РДА Надія Щур, директори Радехівського та Рава-Руського лісгоспів — Степан Данькевич і Антон Косовський, депутат ВРУ Володимир Парасюк і депутат Жовківської районної ради Богдан Юрдига, працівники лісгоспу, представники громадськості. У своїх промовахвітаннях вони бажали підприємству ще більшого розвитку, процвітання та безпечних умов праці.

Як годиться за християнським звичаєм, добру справу освятив єпископ Сокальсько-Жовківської єпархії Михаїл Колтун разом із секретарем-референтом о. Ярославом Малишем. Завершальним акордом стало символічне перерізання стрічки та запуск обладнання.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.