Головна Освіта Навчання школярів в умовах війни: Львівщина реалізовує пілотний проєкт «Українська дистанційна школа»

Навчання школярів в умовах війни: Львівщина реалізовує пілотний проєкт «Українська дистанційна школа»

260
0

Комісія з питань освіти, науки та інновацій під час засідання заслухала інформацію директора Центру інноваційних освітніх технологій інституту права, психології та інноваційної освіти Національного університету «Львівська політехніка», кандидата педагогічних наук, доцента Маргарити Носкової щодо організації навчання школярів в умовах війни.

За словами доповідачки, у межах Програми розвитку освіти Львівської області на 2021-2025 рр. реалізується два проєкти:

– «Формування цифрових компетентностей педагогів». Метою проєкту є підготувати вчителів до використання безкоштовних онлайн інструментів у освітньому процесі;

– «Moodle – це про100!». Проєкт ставить собі за мету щороку розгортати у 100 закладах загальної середньої освіти (ЗЗСО) області дистанційну платформу Moodle, а також навчити педагогів користуватися нею та організовувати безпечне й ефективне дистанційне навчання.

Із серпня 2020 року вдалося підготувати понад 3,5 тис. педагогів області за цими проєктами.

«У березні 2022 року постало питання організації навчання учнів в умовах війни. Викликом для всіх стала розпорошеність учасників освітнього процесу, адже частина учнів та вчителів виїхали за кордон, частина залишилася в Україні, але виїхали у безпечні місця тощо.

Відтак з’явилася спільна волонтерська ініціатива Центру інноваційних освітніх технологій та департаменту освіти і науки Львівської ОВА щодо створення «Української дистанційної школи». Вона була задумана для учнів 5-11 класів Львівщини, які опинились далеко від своєї школи. Але дуже швидко ця школа об’єднала учнів із різних областей України, які перебуваюсь у зоні бойових дій, в тимчасовій окупації чи за кордоном», – розповіла Маргарита Носкова.

Загалом станом на 7 квітня до школи записалися понад 3 тис. учнів і їх кількість постійно зростає.

Навчальний процес в Українській дистанційній школі організовано так, щоб учень мав можливість навчатись у зручний для нього час з будь-якого ґаджета.

При цьому створено повноцінний освітніх процес з використанням різноманітних освітніх ресурсів, інтерактивними вправами та завданнями, контролем результатів, оцінками та активною взаємодією учнів та вчителів. Ефективність на результативність навчання підтверджують і учні, і їхні батьки.

Цей проєкт – волонтерська ініціатива, адже вчителі, допоміжні служби працюють безкоштовно у вільний від основної роботи час.

Як пояснила Маргарита Носкова, серйозною проблемою для Української дистанційної школи є легалізація її діяльності, адже у законодавчому полі не існує механізму ліцензування волонтерської ініціативи.

«Це тягне за собою доволі довгий бюрократичний шлейф оформлення документів. Процеси ліцензування та ведення документації створені для мирного часу та очних шкіл і неприйнятні в умовах війни для дистанційної школи, яка навчає учнів, які знаходяться в Луганську, Харкові, Мелітополі, Осло, Хургаді чи Барселоні. Це створює цілу низку штучних проблем, які складно, або неможливо вирішити, а значить обмежує можливості учнів успішно завершити навчальний рік, не втратити зв’язок з Батьківщиною, мати шанс цього року вступати в українські заклади вищої освіти», – повідомила Маргарита Носкова.

Комісія, заслухавши доповідь, вирішила звернутися до комітету з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України щодо порушених проблемних питань діяльності «Української дистанційної школи».

Дистанційна платформа за посиланням: https://pro100.lpnu.ua/ciot/

Більше за посиланням: https://lpnu.ua/ciot