Головна Політика Протягом найближчих місяців Львівщина забезпечить житлом для довготривалого проживання понад 1500 внутрішньо...

Протягом найближчих місяців Львівщина забезпечить житлом для довготривалого проживання понад 1500 внутрішньо переміщених осіб

242
0

Лише за офіційними даними, від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Львівщина прийняла 293 тисячі вимушених переселенців з інших областей. Наразі влада області працює одночасно над кількома варіантами вирішення проблеми належного довготривалого перебування переселених українців.

Першочергово поселятимуть у заклади соціальної сфери державної та комунальної форм власності. Тобто в гуртожитки, інтернати, санаторії, готелі, які можуть бути перепрофільованими на житло.

“На сьогодні у Львівській області є 156 таких об’єктів, які потребують мінімальних капіталовкладень, щоб стати придатними для довготривалого проживання. Щоб привести їх до належного стану потрібно понад 1 мільярд 800 мільйонів гривень” – повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

За його словами у межах нової обласної Програми реалізації пріоритетних інфраструктурних проєктів у Львівській області вже погодили фінансування перших 13 об’єктів на загальну суму 47 мільйонів гривень з обласного бюджету. У них вже у найближчі місяці вдасться розмістити 1591 українця, який переїхав на Львівщину з областей, де відбуваються бойові дії.

Крім того, ведуться перемовини із забудовниками та донорами щодо викупу готового житла. Деякі будівельні компанії готові продати житло для проживання переселенців за ціною, яка відповідає собівартості зведення. Йдеться про квартири та будинки, які збудовані та готові для проживання, або перебувають на завершальній стадії будівництва.

Також спільно з громадами області сформовано єдину базу земельних ділянок, які можна задіяти під будівництво житлових будинків. У неї увійшли 92 ділянки загальною площею понад 582 гектари.

«Для нас у пріоритеті запуск будівництва житла на тих ділянках, де є усі необхідні комунікації та містобудівна документація. Також важливо, щоб ділянки були у містах та містечках з розвиненою сферою послуг, де є виробнича та соціальна інфраструктура.

Львівська ОВА відкрита до комунікації з представниками бізнесу та міжнародними фондами, щоб комплексно вирішити питання житла для ВПО. Із пропозиціями звертайтесь у департамент економічної політики Львівської ОВА», – підсумував Максим Козицький.