Головна Освіта Iз приходом зими у школах Жовківщини відбувається багато святкових заходів

Iз приходом зими у школах Жовківщини відбувається багато святкових заходів

221
0

Доброю традицією вже стало для школярів, вчителів та батьків Туринківської ЗОШ проведення святкових зимово-новорічних дійств, ініціатором та режисером яких є вчитель світової літератури Ольга Комісарчук.

Днями в актовому залі Ту-ринківської ЗОШ учні 4-го, 6-го, 7-х, 9-го та 10-го класів, разом із батьками (Ольга Гейко, Наталія Гейко, Любов Пагранична, Світлана Бішко, Ольга Климко, Марія Наконечна, Галина Ревага) та учасниками танцювального гуртка «Данс» (художній керівник Ольга Комісарчук) представили глядачам цікаве, захопливе, казкове та сміхотворне дійство.

Казку в гості кличуть люди –

Так ведеться споконвік.

День, який почнеться з чуда,

Буде гарним цілий рік.

…Тихо лунає музика. Інтер`єр сільської хати: у центрі – стіл, застелений вишитою скатертиною, на ньому — хліб-сіль та мед, а також запашний калач, пампушки, пиріжки. На стіні – портрет Тараса Шевченка й ікони у рушниках, справа – піч, біля якої стоять коцюба і рогач, поруч – мисник із посулом, лі-воруч – лави, на долівці домоткана доріжка.

Народні свята й обряди – система споконвічного життя українців із художніми образами, ритуальними піснями, добірним словом, музикою, танцями. Дійові особи  Андріївських вечорниць, вечора перед Різдвом та веселощі дітвори, мабуть, кожного присутнього у залі, як і мене, зачарували своїм артистизмом, неперевершеною грою, костюмами та мелодійними голосами. Настільки усе вдало було поєднано і скомпоновано,  що, здавалося, ніби перебуваєш у театрі, де дійові особи не учні, а досвідчені актори.

Віриться, що цього вечора усім було і весело, і захопливо, і смішно, так як звучало багато українських пісень, колядок, скоромовок.

Усе дійство було побудоване на мотивах гармонійного поєднання української самобутності та християнської духовності. Хочеться відзначити вчителя англійської мови Мирославу Купецьку (Господиня), вчителя фізичного виховання Ігоря Вегу (Господар) й ученицю 2 класу Роксолану  Купецьку (Роксолана), а також директора Народного дому Романа Висоцького (музичний режисер), які своєю грою зуміли підсилити і додати кольоровості дійству.

Гарне слово про організацію, про прищеплення школярам знання до звичаїв, обрядів нашого українського народу, розвивання акторських здібностей висловив, а також щиро подякував усім – директор школи Михайло Коваль.

Усі  присутні в залі одержали велике задоволення, добру енергію для життя і праці, які скеровуватимуть на відродження духовності, культури і моральності нашої нації. Без сумніву, зимово-новорічне дійство в Туринці запам’ятається усім надовго.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.