Головна Освіта Школярі впорядкували джерело в урочищі Бирчиха на Жовківщині

Школярі впорядкували джерело в урочищі Бирчиха на Жовківщині

188
0

Уночі над лісом

Прошуміла злива,

Гомінке джерельце

В балці замулила.

Ми взяли лопату,

Шлях йому звільнили,

Ще й малу вербичку

Поруч посадили.

Виростай, вербичко,

Буйною, рясною,

Задзвени, джерельце,

Бистрою рікою!

Любов до природи, бережливе ставлення до неї тісно пов’язується з поняттям "Батьківщина". Шанувати природу неможливо без глибоких знань про навколишній світ. Калина під вікном рідної оселі, лелече гніздо на клуні, жеботлива криничка у лузі, запах цілющої води, що сочиться з-під моховитого камінця.

Знати, а тим більше берегти ці нетлінні критерії — наш святий і непорушний обов’язок.

Вчителі Думичівської початкової школи, виконуючи державні стандарти навчання та виховання, проводять навчальні екскурсії на природі. Школярі разом із класоводами: Надією Лук’янівною, Світланою Степанівною та Людмилою Іванівною пішли на екскурсію до найближчого лісу, що поблизу школи. Довго блукали лісом, милувалися його красою, розпізнавали кущі, дерева, трав’янисті рослини. Загадували загадки про лісових мешканців, прислухалися до співу птахів у лісі.

І випадково натрапили на лісове джерело в урочищі Бирчиха. Воно ледь дзюркотіло, бо було засмічене сухими гілляками та листям. За якусь хвильку часу діти з задоволенням розчистили його. І потекла вода струмочком холодна та чиста. На прощання напились із нього води.

Школярі разом зі своїми класоводами продовжили добру справу. Впорядкували джерело неподалік від школи. Відколи в селі провели новий водогін, і вода з’явилася в кожній оселі, то джерело опинилося в занедбаному стані. Школярі показали добрий приклад дорослим і прибрали прилеглу територію від сміття, випололи кропиву та інші бур’яни. На кілочок повісили кухлик.

Очищене джерело заспівало свою дзвінку пісню.

Бережіть свій край

І зробіть із нього рай!

Наталія ЯРМОЛА,

завідувач Думичівської ЗОШ

І ступеня.