Головна Освіта Стратегія методичної роботи в школі

Стратегія методичної роботи в школі

356
0

1 листопада на базі Кунинської ЗОШ відбувся семінар заступників директорів із навчально-виховної роботи шкіл І-ІІ ступенів. Проблемне питання зустрічі: організація методичної роботи та впровадження інноваційних інтерактивних технологій у практику роботи вчителів.
Методична робота в школі, як зазначила директор ІМЦО відділу освіти Жовківської РДА Богдана Кочут, є надзвичайно важливою складовою роботи навчального закладу, адже саме вона спрямована на посилене стимулювання самоосвіти педагогів та постійне підвищення рівня їхньої кваліфікації, сприяє застосуванню ІКТ, допомагає стати вчителю висококваліфікованим спеціалістом. У сучасних умовах, особливо в малокомплектних школах, де немає приміщень для методичних кабінетів, цю проблему допомагає вирішувати сайт школи, в якому може бути створена рубрика «Методична робота», і таким чином він відіграватиме роль віртуального методичного кабінету. Значну увагу Б. Б. Кочут приділила роботі школи в напрямку інноваційного навчання та застосування інформаційно-комунікаційних технологій.

Цікавою була презентація директора школи Неоніли Гнатюк про духовну, культурну і літературну спадщину села Кунина, а також розповідь про  видатних постатей, відомих і маловідомих людей, якими пишається кунинська земля. Вони навчали дітей, служили церкві, народові і рідній Україні. Розповіла  також про роботу школи, яка є освітнім центром села, поділилася досвідом роботи проектної діяльності щодо здійснення національно-патріотичного виховання в школі.

Заступник директора школи з навчально-виховної роботи І.Р. Марцін презентував організацію методичної роботи, адже сьогодення потребує від педагога-практика високого професіоналізму, володіння сучасними технологіями навчання і виховання, бажання та вміння постійно вчитися й самовдосконалюватися. Зупинився на напрямках методичної роботи школи, участі вчителів в окружних методичних об’єднаннях, засіданнях шкільного психолого-педагогічного семінару, методоб’єднаннях класних керівників, роботі з молодими вчителями. Поділився досвідом роботи щодо форм роботи семінарів у школі (круглі столи, творчі звіти, майстер-класи, творчі дискусії, моделювання ситуацій і ін.) та можливостей використання сайту школи, його наповнюваності та відвідуваності (використання доступу до Інтернету та шкільної ме-режі Wi Fi).

Обговорюючи проблему, виступаючі зазначили, що Інтернет відкриває перед педагогами широке поле для пошуку, забезпечення його методичного багажу, а використання інноваційних технологій  робить навчальний процес ефективним і результативним.
Заступники директорів із навчально-виховної роботи побували на відкритих творчих уроках, які були проведені досвідченими вчителями школи: на уроці української літератури в 6 класі на тему «Т. Г. Шевченко. Поема «Іван Підкова», який провела Світлана Володимирівна Хміляр, вчитель української мови і літератури, спеціаліст вищої категорії, старший вчитель; уроці географії у 9 класі на тему «Електроенергетика України», який провела Світлана Михайлівна Галась, вчитель історії та географії, спеціаліст вищої категорії, старший вчитель та уроці літературного читання у 3 класі на тему «У світі казки чарівної. Іван Франко «Три міхи хитрощів», який провела Ольга Степанівна Кедрун, вчитель початкових класів, спеціаліст вищої категорії.

Обговорення уроків показало, що вчителі школи знають, вміють і ефективно використовують інтерактивні технології у навчальному процесі. Це і «Мозковий штурм», методи «Мікрофон», «Прес», «Незакінченого речення», «Асоціативний кущ», робота в парах, ротаційних трійках, групах. Педагоги вільно користуються ІКТ. На уроках використовувалися мультимедійні комплекси, що були надані опорною школою.

Змістовно, продумано, організовано, чітко було проведено захід «Україна — це ми…». Організаторами свята були: вчитель початкових класів О. В. Марцін та вчитель англійської мови Н. М. Чапляк. Проведене свято показало, що учні шанують пам’ятні дати української історії (під час виступу згадувались події 1 листопада 1918 року, коли внаслідок повстання у Львові постала Західноукраїнська Народна Республіка), люблять рідну мову, знають національні обереги, шанують пам’ять Героїв Небесної Сотні, пишаються Героями й учасниками АТО, вдячні тим, хто оберігає наш спокій сьогодні.
У семінарі взяла участь учителька української мови та літератури із Луганщини, яка мала змогу побачити і порівняти роботу вчителів, і переконатися, що у нас одна мета – навчати і виховувати дітей, жити в мирі і достатку.

Адміністрація Кунинської ЗОШ І-ІІ ст.