Головна Освіта Сильні, мудрі та ерудовані – учні Жовківщини

Сильні, мудрі та ерудовані – учні Жовківщини

264
0

Горішок знань міцний, це знає кожен,

У справжній грі — не відступать!

Його нам розколоти допоможе

Бажання все на світі знать!

Мабуть, усі погодяться, що знати все — неможливо. Але без ерудиції, вміння логічно мислити, практично використовувати власні знання, шукати і знаходити необхідну інформацію в сучасному світі не обійтися. Саме цьому і вчиться наша молодь. І найвища нагорода для вчителя — коли його можуть перевершити власні вихованці. То ж учні Жовківщини зініціювали проведення районного турніру «Що? Де? Коли?», аби виявити свої знання та досвід у грі справжніх інтелектуалів.

Для освітян стало дуже важливим підтримати ініціативу школярів, тому днями було проведено такий турнір. Складався він із чотирьох вибіркових турів за участі п’яти команд. Загалом — 18 учасників.

Звучить традиційна мелодія гри «Що? Де? Коли?», і перший (вибірковий) раунд розпочався! З цікавих запитань гри, які надійшли від членів журі — працівників галузі освіти — звучали мотиви народознавства, сьогодення українського народу, спорту, природознавства, історії. Впродовж батлу учні черпали цілющі джерела з народних криниць, дізнавалися нове та сприймали поразки. Із захопленням стрічали гравці чарівну скриньку, яка таїла в собі неординарні завдання.

Гра пройшла весело та змістовно. Перемогу у вибіркових турах здобули команди з Дублян, Жовківської ЗОШ № 1 І-ІІІ ступенів, Магерова та «НВК школа-гімназія» (м. Рава-Руська), які безпосередньо і вийшли у фінал. За підсумками гри переможців визначити було не можливо, усі мали однакову кількість балів. Тому було додаткове завдання.

У результаті у впертій боротьбі на знання й ерудицію перше місце посіла команда Жовківської ЗОШ № 1 І-ІІІ ступенів, ІІ – дублянські школярі, “бронза” дісталась команді хлопчаків з «НВК школа-гімназія», а Магерівська ЗОШ — отримала кубок фіналіста турніру.

— Ми всі чудово знаємо, що суспільству, яке розвивається, потрібні сучасно освічені, талановиті, успішні люди, готові до співпраці, які відрізняться мобільністю, динамізмом, конструктивним мисленням; люди, які мають розвинене почуття відповідальності, які можуть самостійно приймати рішення у ситуації вибору, прогнозуючи їх можливі наслідки, — підсумувала турнір член журі Марія Деревінська. — Сьогодення потребує людей, яким властиві ініціативність, здатність до здійснення свідомого самостійного вибору, розвинене почуття власної гідності, здатність до особистого самовдосконалення. Саме такі люди зможуть брати продуктивну участь у розбудові суспільства. І саме таких людей ми маємо змогу виховати для суспільства нашої країни.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.