Головна Освіта У Чорнушовичах відреконструювали корпус гімназії

У Чорнушовичах відреконструювали корпус гімназії

42
0

Частину приміщень переобладнали під дошкільні групи.

Тут замінили покрівлю, вікна та двері, провели гідроізоляцію та утеплили будівлю.

Минулого тижня дали старт роботі відреконструйованого корпусу Чорнушовицької гімназії. Тут навчатимуться 100 дітей із трьох навколишніх сіл – Чорнушовичі, Тарасівка та Журавники.

Основна частина приміщень будівлі гімназії перебувала в аварійному стані через зруйнований фундамент, аварійне перекриття горища і покрівлю. Через неналежне водовідведення були значні тепловтрати та підвищена вологість у приміщеннях. В таких умовах навчались діти початкової школи.

Реконструкцію закладу освіти розпочали у 2021 році. Загальна вартість робіт складає майже 25 млн гривень. Кошти на умовах співфінансування виділили з обласного бюджету (19,5 млн) та з бюджету громади (5,3 млн).

На об’єкті перепланували частину будівлі під дошкільний заклад. Зробили це з урахуванням архітектурної доступності для дітей з інвалідністю. Тобто в закладі також доступна інклюзивна форма навчання.

Разом з тим, заклад освіти відреконструювали  з використанням енергоефективних заходів, що зменшують потребу у тепловій енергії майже вдвічі. Зокрема, тут утеплили фасад та горищне перекриття, замінили покрівлю даху, встановили систему блискавкозахисту.