Головна Освіта У Деревнянській школі на Жовківщині реалізовано мікро-проект «Облаштування центру військово-патріотичного виховання»

У Деревнянській школі на Жовківщині реалізовано мікро-проект «Облаштування центру військово-патріотичного виховання»

677
0

ВИХОВУЄМО ПАТРІОТІВ

У Деревнянській школі значна увага приділяється військово-патріотичному вихованню  молоді. Ця робота має системний характер і до її  проведення залучаються учні всіх ланок навчання.

Упродовж останніх років суттєво покращилась навчально-матеріальна база. У школі реалізовано мікро-проект «Облаштування центру військово-патріотичного виховання», завдяки якому відкрито кабінет для вивчення предмета «Захист Вітчизни», придбано функціональний макет автомата, пневматичні гвинтівки, бінокль, навчальні гранати, сучасні тренажери, столи для настільного тенісу, мультимедійний центр. У дворі школи розмічене місце для стройової підготовки.     Особливою популярністю серед учнів користується мобільний тир з цікавим набором мішеней, який вони мають змогу відвідувати на перервах між уроками двічі на тиждень, згідно з графіком.

Із нагоди Дня Збройних Сил України  в школі проведено військово-патріотичне змагання між учнями 10 та 11 класів, в ході яких вони демонстрували  свою підготовку до служби в армії.

Змагання розпочалося із представлення команд. Це було домашнє завдання, яким передбачалося виготовлення емблем, забезпечення одностроєм, вивчення речівок та виконання  маршевої патріотичної пісні. При оцінюванні даного конкурсу враховувалась також підтримка залу.

Учні показали непогані знання з історії Збройних Сил України, які перевірялися у формі вікторини. Команди успішно впоралися із завданням визначення, яким військовим званням відповідають запропоновані  їм погони. Також старшокласники досить непогано здали тести на знання тактико-технічних характеристик автомата.

Після завершення групових конкурсів представники команд змагалися в індивідуальних змаганнях. Хлопці продемонстрували  високий рівень підготовки з виконання нормативів із неповного розбирання  та складання автомата, спорядження магазину набоями. При цьому вони значно перевершили  за часом нормативи  для оцінки 12 балів. Дівчата показали  практичне вміння  надати першу медичну допомогу. Їхнім навикам  накладання  пов’язок позаздрили б навіть фахові медичні працівники.

Кульмінацією змагань стала стрільба стоячи  по кульках із пневматичної гвинтівки, в якій брали участь по одному хлопцю та по одній дівчині від команди. Усі учасники довели, що вправно володіють зброєю, адже не було допущено жодного промаху.

У напруженій боротьбі загальну перемогу в змаганнях здобула команда 11 класу, але десятикласники не засмутилися. Вони отримали гарний урок і пообіцяли наступного разу стати першими. За підсумками змагань команди нагороджені грамотами, а вболівальники в залі   від отриманих позитивних емоцій  довго аплодували та щиро дякували гучним «МОЛОДЦІ!»

Антон ХАРУК,  

учитель предмета «Захист Вітчизни»,

 підполковник у  відставці