Головна Освіта У самостійне життя

У самостійне життя

316
0

У травні, коли розквітають яскраві квіти, і дзвенить пташиний спів, теплий весняний вітер приносить до нас свято Останнього дзвоника. Воно радісне і водночас сумне. Радісне, бо закінчився навчальний рік, попереду — чудові літні канікули. А сумне, бо сьогодні дзвоник востаннє пролунав для найстарших учнів.

Шкільні роки — це найсвітліша, найбезтурботніша пора у житті. Бо життя дасть кожному свої уроки, у нього свої закони, свої круті віражі, свої пороги, через які не кожному переступити, яких не кожному здолати, а школа — це той час, коли все легко і можливо. Ростуть діти, дорослішають із класу в клас. Ще тільки зустрів їх шкільний поріг — маленьких, наляканих новим і невідомим, а вже ось вони — випускники, стоять на цьому ж порозі — дорослі, гарні, веселі і трохи сумні через розлуку, яка скоро настане.

Шкільний дзвінок востаннє пролунав для двох випускників Гребінецької загальноосвітньої школи I-II ступенів, до того ж двох Миколів — Довганика і Кравчука. Тому цього дня найбільша увага була прикута саме до них. Незважаючи на двійко випускників (всього у Гребінецькій школі навчається 46 учнів), лінійка пройшла урочисто і святково. Останній дзвоник — велике загальношкільне свято, адресоване учням, вчителям, батькам. Вітальні слова, напутні побажання, підбиття підсумків навчального року і крапка для дев’ятикласників у багаторічному навчальному марафоні з усіма його уроками і змінами, контрольними роботами і домашніми завданнями.

— Цей дзвоник відбувається у непростій ситуації в нашій країні, — зазначив у виступі директор школи Василь Пац. — Але це свято — особливе для кожного учня і, зокрема, для випускників, які обиратимуть свою життєву стежину. Тож бажаю вам, дорогі дев’ятикласники, безхмарного неба, міцного здоров’я, життєвої мудрості. Щоб здобуті у школі знання допомагали долати дорогу самостійного життя.

Директор школи  за підсумками навчального року нагородив грамотами кращих учнів школи. Учениця 8 класу Соломія Пасельська зайняла треті місця в олімпіадах з фізики і біології, а восьмикласник Микола Сусь — третє місце з інформаційних технологій. Шестикласниця Марія Пасельська здобула друге місце у конкурсі «Юні піфагорійці» та третє місце у конкурсі української мови ім. Петра Яцика, третьокласник Назар Струк — друге місце у «Сурмах звитяг». Гордиться школа й юними спортсменами. Серед неповносередніх шкіл району команда дівчат  здобула перше місце із легкої атлетики, третє місце — з тенісу, команда хлопців — третє місце з баскетболу.

Повчально-вітальні слова адресував учням, вчителям, батькам настоятель церкви Святого Миколая  о. Степан  Кіндрат, який наголосив, щоб кожен крізь призму Святого Письма, найперше, задумувався над сенсом людського життя, а не був лише споживачем. Щоб виховати гідних громадян України, треба змалку плекати патріотизм у сім’ї, селі, державі. Нехай Господь Бог допоможе усім нам і нашій Україні!

Уляна Лащівська.