Головна Освіта У с. Туринці відбувся концерт приурочений річниці від дня народження Т....

У с. Туринці відбувся концерт приурочений річниці від дня народження Т. Г. Шевченка

276
0

У с. Туринці відбулись загальношкільні батьківські збори, на яких директор школи М. М. Висоцька зробила короткий аналіз роботи педагогічного та учнівського колективів за 2014-15 н. р. Під час зібрання директорка відзначила здобутки та вказала на основні проблеми школи на сучасному етапі навчально-педагогічного процесу. Заступник директора О. В. Грещак ознайомила батьків із основними вимогами щодо порядку проведення та складання ЗНО та ДПА у 2015 р. Голова батьківського комітету С. І. Луцик вніс конкнетні пропозиції щодо проведення поточного ремонту школи та її озеленення.

А далі, за хорошою традицією, відбувся святковий концерт, приурочений річниці від дня народження  Т. Г. Шевченка, який був організований спільними зусиллями школи, Народного дому, церкви і громади села. Автором сценарію та головним режисером заходу був вчитель української мови і літератури Л. В. Коцур.

Уміння випереджати свій час — властиве не кожному. Шевченко був щедро наділений тим чудодійним хистом провидця. Безперечно, він є духовним символом України, нашим великим сучасником. До нових і нових поколінь він приходить разом із усвідомленням ними дійсності.

Таким був ідейний початок заходу, втілений у зверненні зі сцени представників різних поколінь (батьки, діти, онуки — Л. Фуц, О. Батюк,
М. Пустовіт), для яких образ пророка є близьким, дорогим і зрозумілим. Упродовж свята звучали поезії Кобзаря (читці Р. Волинець, Т. Білик,
А. Гейко, М. Солтис).

Крик болю волелюбної душі поета майстерно передала вчитель української мови та літератури  М. Д. Шкутяк, прочитавши «Розриту могилу». Яскравою була інсценізація поезії «Хустина» Т. Шевченка (М. Ласкавий, У. Литвинюк).

Музичною окрасою свята стали пісні на слова Шевченка «Думи», «Реве та стогне», «Заповіт» у прекрасному класичному звучанні сільського хору (кер. Г. М. Вус). А пісня «Покоління» у виконанні учнівського хору (3 кл., кер. Я. Я. Купецька) показала, що росте гідна співуча зміна. Грою на бандурі та чарівним голосом (виконання пісні «Тополя») полонила Ірина Семкович.

По-новому ожили Шевченкові «Думи» у сучасному реп-виконанні школярів (М. Шимкович, А. Петрів,  Р. Олейніков).

Ведучі заходу (педагог-організатор О. Б. Білаш та учень 11 класу А. Зелений) у своїх ліричних відступах переносили глядачів то у часи Запорізького козацтва, яке оспівував Шевченко-поет, то повертались у сучасність, де слово поета-борця надихало новітніх героїв під час Революції Гідності. Із сльозами на очах присутні в залі переглядали відеофільм про минулорічні криваві події Майдану у Києві, музичним супроводом якого була пісня «Кавказ» (проект Н. Батюка).

Пам’яті героїв Небесної Сотні присвячена хореографічна композиція «Мальви» (А. Васечко, Р. Гудзій, В. Луцик, Ю. Луцик, І. Литвинюк, І. Денис, М. Чернюх, О. Майхер) та інсценівка «Не плачте, мамо» (прак. психолог
О. Я. Чернюх, І. Каспрівський).

Як весна оновлює природу, так і творчість великого поета-борця оновлює наші душі, закликає щиро любити свій народ і землю та пам’ятати про тих, хто віддав і віддає своє життя за наше право на майбутнє.

Я. КУПЕЦЬКА, заступник директора Туринківської ЗОШ.