Головна Цікаво Реконструкція старої школи під дошкільний навчальний заклад села Смерекова

Реконструкція старої школи під дошкільний навчальний заклад села Смерекова

276
0

Міністерство праці та соціальної політики налаштоване на вагому співпрацю зі Світовим банком у різних сферах. Зокрема і у сфері удосконалення системи соціального захисту через реалізацію Проекту «Фонд соціальних інвестицій». Головним завданням Проекту «Фонд Соціальних інвестицій» є не лише допомогти коштами, а й активізувати і залучити  місцеві громади до вирішення тих чи інших гострих соціальних проблем на селі. І проект успішно запрацював, ставши вагомим поштовхом у пробудженні громадської ініціативи.

Неодноразово впроваджувався він і у нашому районі. Цьогоріч ми знову поновили співпрацю. Так, на головному етапі Програми УФСІ передбачається реалізація проекту «Реконструкція старої школи під дошкільний навчальний заклад на 28 місць села Смерекова».

— У нашому селі кількість дитячого населення щороку збільшується, тому нам вкрай необхідний дитячий дошкільний заклад, — ділиться у розмові війт Смерекова Богдан Стахів. – Адже це перша сходинка для виховання дітей в системі освіти. Враховуючи те, що вже більше часу на території села стояли занедбано старі школа і плебанія, питання садочку — не стало проблематичним. На найближчій сесії сільської ради громада вирішила ці будівлі передати на баланс і розпочати виготовлення проектно-кошторисної документації з реконструкції. Хоча реконструкція відбувається лише на 28 місць, проте буде можливість взяти на виховання до 60.

Варто відзначити, і те, що на реалізацію згаданого проекту з УФСІ інвестовано 1 млн. грн. Також 300 тис. грн. надано районною радою ще 2011 року й 2014 р. — 200 тис. гривень, завдячуючи колишньому голові Жовківської РДА Богдану Юрдизі та голові Жовківської районної ради Тадею Шваю, за підтримки освіти ЛОДА в особі керівника Олександри Небожук і заступника Ореста Тура; 400 тис. – кошти з місцевого бюджету, включаючи 25 тисяч, які зібрала громада завдяки ініціативній групі молодих батьків.

— Сьогодні ми очікуємо з ОДА ще субвенцію у сумі 350 тисяч, які будуть спрямовані на роботи з  будівництва котельні,  проведення мережі водопостачання і газу, облаштування каналізаційних стоків, встановлення ринв, — зазначив Богдан Володимирович. – Додам також, що наш проект із реконструкції старої школи під дошкільний заклад став лідером і переможцем у Всеукраїнському конкурсі. Відповідно до цього ми ще отримаємо 500 тис. гривень дофінансування.

Усі будівельні роботи веде підрядна фірма, яка виграла на конкурсній основі тендер. Це ТзОВ «Жовківська ПМК-3» (директор Іван Гнідець). Хочеться відмітити, що робітники справляються зі своїми завданнями справно.

Отож і громада, і голова села щиро вдячні керівнику західного управління УФСІ Сергію Шигірту.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.