Головна Освіта В Туринківській школі відбувся захід щодо профілактики ВІЛ-СНІДу

В Туринківській школі відбувся захід щодо профілактики ВІЛ-СНІДу

229
0

Ми — проти СНІДу

Уже стало традицією в Туринківській ЗОШ І-ІІІ ступенів проводити заходи щодо профілактики ВІЛ-СНІДу, приурочені до міжнародного порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми.

Життя — це те, що люди більш за все намагаються зберегти і менш за все бережуть. Крім веселих календарних свят, є такі дні, які змушують нас замислитися про
те, що відбувається навколо. У всьому світі, в тому числі
і в нашій країні, збільшується кількість людей ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД.

Щорічно 1 грудня у всьому світі говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе ця глобальна епідемія. Адже ця дата — день порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми. Атрибутом цього дня у всьому світі є червона стрічка, яка символізує: усвідомлення серйозності проблеми ВІЛ/СНІДу;  надію на те, що буде знайдено вакцину проти ВІЛ, і ліки від СНІДу; солідарність із людьми, які живуть із ВІЛ, їхніми близькими, рідними і друзями; пам’ять про мільйони людей, які померли від ВІЛ/СНІДу .

Цьогоріч учитель біології Марія Вороновська разом із учнями 11 класу підготували і провели усний журнал на тему «Ми — проти СНІДу». Його метою стало застереження дітей від необдуманих кроків, акцентування уваги на дотриманні норм здорового способу життя. Виступи були змістовними та переконливими.

Окрім учнів й вчителів, запросили батьків, які часто беруть участь у таких заходах, а також медсестру Олександру Каспрівську. Вона докладно розповіла учням, всім присутнім про шляхи передачі та уникнення ВІЛ-інфекцій. Цікавим та повчальним був виступ нашого шкільного психолога Оксани Чернюх. Вона розповіла про те, як саме потрібно ставитись до людини хворої на СНІД і ВІЛ, про делікатне обходження з нею, етику й такт спілкування.

Учитель біології Марія Вороновська наголосила: щоб бути здоровим, енергійним, творчо активним, не скорочувати власне життя, необхідно змолоду боротися за збереження і поліпшення свого здоров’я.

Директор школи Марія Висоцька подякувала класному керівникові 11 класу Ользі Комісарчук і всім присутнім за змістовно проведений захід, наголосила на актуальності і важливості піднятої теми, побажала всім здоров’я, мудрості, спокою і миру.

Життя дане Богом. Це найцінніший дар людини. Тож бережімо своє здоров’я, любімо, шануймо, поважаймо себе, своє життя.

 

Тетяна БЕКИШ,

учениця 11 класу Туринківської ЗОШ І-ІІІ ст.