Головна Освіта За здоровий спосіб життя

За здоровий спосіб життя

306
0

Упродовж жовтня в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек (наказ МОН України від 12.08.2014 № 931) у Жовківській ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 відбулися заходи, присвячені гаслу «Шкільна бібліотека — за здоровий спосіб життя». Зміцнення здоров’я дітей є однією з актуальних проблем нашого суспільства, розвивати бажання вести активний спосіб життя, берегти і зміцнювати здоров’я — основні цілі, які були спрямовані на проведення заходів у рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек.

Аби донести інформацію про шкідливість куріння, вживання алкоголю, наркотиків у приміщенні шкільної бібліотеки було представлено книжково-ілюстровану виставку «Здорова молодь — здорова нація», виставку-застереження «У нікотиновому полоні», виставку-роздум «Дорога в безодню».
Основна робота бібліотекаря впродовж місяця була зосереджена на бібліотечних уроках, бесідах та діалогах на тему здоров’я. Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек розпочали з учнями 1-Б класу цікавою грою-мандрівкою «Здоров’я — найдорожчий скарб», метою якого було поглибити поняття про те, що найцінніше для людини — здоров’я. Школярі 4-Б класу взяли участь у конкурсі юних книголюбів, де розгадували завдання розвивального типу й були нагороджені призами. Бібліотечний урок «Здоровим бути круто» відбувся у 5-Б класі. Бесіда «Що я знаю про здоровий спосіб життя» залучила учнів 6-А класу до цікавої дискусії щодо тютюнопаління, наркоманії, вживання алкоголю. Анкетування «Ваше ставлення до психоактивних речовин» серед школярів 9-11 класів дали позитивні результати, і на запитання «чи достатньо розповідають у нашій школі про шкідливість і наслідки тютюнопаління, вживання алкоголю?» більшість опитаних відповіла «так».

Під час перегляду французької комедійної драми, заснованої на реальних подіях, учні 10 класів мали можливість зануритись в історію фільму, отримати позитивні емоції разом з головним героєм в інвалідному візку.
Упродовж місяця в шкільній бібліотеці тривав конкурс малюнків і плакатів на тему «Я обираю здоров’я», нагороджено було призами та грамотами найкращих учасників.

Формувати у читачів уявлення про те, що здоров’я значною мірою залежить від нас самих, популяризувати здоровий спосіб життя, викликати прагнення зберігати та зміцнювати здоров’я — важливий напрямок діяльності шкільної бібліотечної системи.

М. М. КІЯНОВСЬКА,
завідувач шкільної бібліотеки Жовківської ЗОШ
І-ІІІ ст. № 3.