Головна Проблема На Жовківщині було проведено нараду з питань пасажирських перевезень

На Жовківщині було проведено нараду з питань пасажирських перевезень

282
0

У малому залі Жовківської райдержадміністрації проведено нараду з питань пасажирських перевезень на території району. Девальвація гривні додала проблем перевізникам — стрімко здорожчали не тільки паливно-мастильні матеріали, а й запчастини. Відтак зростання вартості проїзду стало лише питанням часу і традиційних торгів між владою та перевізниками про те, наскільки саме має зрости тариф на проїзд.

Через суттєві витрати на пальне, яке становить основну частину собівартості послуг громадського транспорту, керівництво транспортних підприємств вирішило оптимізувати деякі рейси. Так, згідно з інформацією керівника відділу економічного розвитку та торгівлі Жовківської РДА Володимира Свідняка, підприємство «Автосвіт», яке обслуговує Рава-Руський напрямок, тимчасово відмінило шість маршрутів, зокрема, три Рава-Руська – Львів. Через таке коригування пасажирам стало непереливки у час пік добратися на роботу чи навчання. Люди не вміщаються у салоні, щоб стояти, не говорячи про комфорт поїздки та й, зрештою, безпеку. Та й чисельність пасажирів у салоні — небезмежна. На це вже закривають очі контролюючі служби. Але для перевізників і далі рейси такі невигідні через подорожчання пального.

Перший заступник голови Жовківської РДА Надія Щур наголосила, що у губернатора області гостро ставилось питання про можливість заміни перевізників, кому невигідно працювати на визначених маршрутах. Людей, як оселедців у бочці, теж не можна перевозити. Колись був час дуже економічно вигідно працювати, а тепер рентабельність послуг зменшилась, а  треба з розумінням віднестися до людей.
Цінова політика змінюється у напрямку зростання на всі товари і послуги, тільки заробітна плата залишається незмінною, добре, якщо ще й стабільною.

Керівник підприємства «Автосвіт» Юрій Семочко констатував, що усі зароблені кошти доводиться спрямовувати на закупівлю палива, яке значно подорожчало.  Якщо до 2011 року повністю вдалося оновити автопарк, то тепер такої можливості немає. Коли закріпиться тенденція зниження ціни палива, то рейси буде відновлено.

Сільський голова Волі-Висоцької Ганна Скіп висловила проблему доїзду місцевих мешканців у райцентр. Хоч і дуже невелика відстань, проте на зупинці треба довго чекати, щоб у години навантаження потрапити у маршрутку. При тому, що через населений пункт проїжджає увесь громадський транспорт. Та й після роботи волянам складно доїхати додому, окремі водії, буває, просто висаджують. Більше тридцяти дітей доїжджає у Жовкву на заняття.

Голова Зіболківської сільської ради Олег Гусак поінформував, що й у Зіболки три дні не курсувала маршрутка, але зараз рейси відновлено. Проблемним питанням залишається ремонт дороги Куликів-Звертів, яку не хочуть долати перевізники. Н. Щур зауважила, що ця ділянка дорожнього полотна включена як пріоритетна для відновлення.

Без громадського транспорту залишені мешканці Волі Гамулецької Грядівської сільської ради. Вони від’єднані семикілометровою віддаллю від Гряди. Спочатку маршрутки не заїжджали через погану дорогу, а тепер важко відновити рейс.

Сподіваємось, усі пропозиції й зауваження представників органів місцевого самоврядування будуть враховані для врегулювання питань із перевізниками, які працюють на території нашого району.

Уляна Лащівська.