Головна Проблема Захистимо спадщину

Захистимо спадщину

327
0

23 лютого 2016 року в Жовкві стався акт вандалізму. Вночі невідомий скоїв підпал одного з вікон у Жовківському замку, зі сторони пл. Вічевої, пошкодивши стіну та одну з вивісок користувачів приміщень замку.

Жовківський замок – пам’ятка архітектури національного значення (охоронний № 385), пошкодження якої карається законом. Завдяки пильності небайдужих та зусиллями Жовківського підрозділу МНС пожежу було ліквідовано. Внаслідок цих дій завдано мінімальних збитків, і, на щастя, ніхто не постраждав. Замок охороняється, але біля кожного вікна сторожа не поставиш.

Мотиви цього вчинку незрозумілі. Однак, яка б не була мотивація, пошкодження пам’ятки є неприпустиме, а цільові дії з нанесення шкоди мають бути якнайгостріше засуджені і винуватці покарані. Сьогодні місцева поліція шукає зловмисника, і кожна інформація про цей злочин була б корисною для слідства.

Скоєна провокація чи акт вандалізму не зупинять нас у роботі зі збереження культурної спадщини, зокрема, у  здійсненні реставрації та приведенні до належного стану Жовківського замку. Ми практично завершили один з важливих етапів реставрації замку, і найближчим часом всі жовківчани та гості міста зможуть помилуватись частково оновленим об'єктом.

Пам’ятки є понад часом та політичними чи іншими подіями. Наше місто існує протягом чотирьох століть, тут жили десятки поколінь різних людей, в ньому мирно співіснували різні культури та етноси. А сьогодні це все – наше, українське надбання.

Висловлюємо глибоке занепокоєння з приводу події, що сталася. Разом з тим це мобілізує нас до ще кращої роботи.

Колектив Державного історико-архітектурного заповідника у м. Жовкві.