Головна Право На Львівщині правоохоронці викрили факт незаконного відчуження земельної ділянки у приватну власність

На Львівщині правоохоронці викрили факт незаконного відчуження земельної ділянки у приватну власність

184
0

Як встановили працівники Управління захисту економіки Львівщини спільно з слідчими Сколівського відділення поліції та за процесуального керівництва Стрийської місцевої прокуратури, частина приватизованої земельної ділянки розташована в межах прибережної захисної смуги місцевої гірської річки.

У 2006 році землевпорядник однієї з сільрад Львівщини підготувала технічну документацію з підготовки та видачі державного акту на право власності на земельну ділянку, не переконавшись у тому, що її частина розташована в межах прибережної захисної смуги місцевої гірської річки.

Посадовець не встановила фактичне місце розташування ділянки площею 0,60 га, яка  передавалась у власність для ведення особистого селянського господарства, у результаті чого депутати місцевої ради проголосували, а сільський голова скріпив відтиском печатки відповідне рішення, на підставі якого вказана земля була безпідставно передана у приватну власність.

Таким чином були порушені вимоги ч. 2 ст.60 Земельного кодексу України та ст.88 Водного кодексу України, у відповідності до яких прибережні захисні смуги встановлюються по берегах малих річок, струмків і потічків та навколо водойм уздовж урізу води шириною 25 метрів та не підлягають наданню у приватну власність.

Спеціалісту-землевпоряднику повідомлено про підозру у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.364 КК України (зловживання владою або службовим становищем), ч.2 ст.366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України. Обвинувальний акт скеровано на розгляд суду.

Зловмисниці загрожує покарання – позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні  посади  чи  займатися  певною діяльністю  на  строк  до  трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї  тисячі  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та зі спеціальною конфіскацією. На незаконно надану земельну ділянку накладено арешт.

 Відділ комунікації поліції Львівської області

за матеріалами Управління захисту економіки

у Львівській області