Головна Право Небезпечна гра, яка штовхає підлітків до самогубства

Небезпечна гра, яка штовхає підлітків до самогубства

569
0

«Синій кит», «Кити пливуть вверх», «Розбуди мене о 4:20», «f57 або  f58», «Тихий дім», «Море китів», «50 днів до мого…» — смертельні ігри в соцмережах, які навели паніку серед населення та які мають один  трагічний фінал.

Суть ігор полягає в тому, що підліток вступає в певні групи в соцмережах і виконує за командандою куратора кілька завдань. Завдання різні і майже завжди пов’язані з каліцтвами або небезпекою, та весь процес знімається на відео (потім злочинці продають ці записи тематичним порталам). Фінальний наказ — вбити себе. Часто, якщо дитина відмовляється, злочинці вираховують IP-адресу учасника та кажуть йому, що за це боягузтво доведеться відповісти його рідним, саме це в більшості і штовхає підлітків на самогубство.

Шановні батьки! Працівники ювенальної превенції Жовківського відділення поліції закликають Вас! Щоб не трапилось біди у Ваших сім’ях та родинах — пильнуйте своїх дітей!!! Уважно спостерігайте за їхньою поведінкою, переглядайте сторінки Ваших дітей в соцмережах, в яких групах вони перебувають, проте робіть це так, щоб діти цього не запідозрили. Якщо Ви помітили дивну поведінку своєї дитини, шрами на руках (зап’ястях) від порізів, вирізаний лезом малюнок кита, будь-що, що викликає в Вас підозру та занепокоєння – передусім поговоріть зі своїми дітьми, спробуйте пояснити, що це небезпечно, тільки  в жодному разі їх не сваріть. Якщо після Вашої розмови поведінка дитини не зміниться – зверніться з даною проблемою до психолога чи до людини, яка має вплив на Вашу дитину.

Шановні вчителі! Нагадуйте дітям у школі про небезпечні ігри, пояснюйте їм про наслідки, які несе за собою ця небезпечна гра. Також роз’ясніть їм, що всі погрози, які звучать на їхню адресу від куратора гри, є лише пустими словами, та що їм та їхнім близьким нічого не загрожує!!!

Також закликаємо всіх небайдужих про всі випадки, пов’язані з небезпечними іграми в соцмережах та випадки на території Жовківського району, повідомляти працівників Жовківського відділення поліції.

Ірина Цимбала,

інспектор з ювенальної превенції Жовківського
відділення поліції, старший лейтенант поліції.