Головна Право Отримуємо посвідку на тимчасове проживання іноземця в Україні

Отримуємо посвідку на тимчасове проживання іноземця в Україні

491
0
посвідка на тимчасове проживання в Украні
посвідка на тимчасове проживання в Украні

Підставою для отримання посвідки на тимчасове проживання іноземцю є працевлаштування. Для цього необхідно мати офіційну заробітну плату та бути офіційно працевлаштованим (або мати клопотання від роботодавця). Також, іноземець має право розпочати власну справу с тимчасовою посвідкою або створити власне підприємство.

Поради іноземцю: як розпочати життя в Україні

Дозвіл на працевлаштування визначає термін дії посвідки. Універсально документ видають терміном на один рік, після чого необхідно продовжити термін її дії у межах законодавства України. Окрім офіційного місця роботи, дозвіл можуть отримати іноземці, які навчаються в країні, мають родинні зв’язки з громадянами України (діти, чоловік чи дружина), знаходяться у відрядженні, працюючи у засобах масової інформації на інші підстави.

Пакет документів, які знадобляться для отримання посвідки на тимчасове проживання:
– правильно оформлена заява за шаблоном;
– паспорт громадянина іншої країни;
– переклад першої сторінки паспорту іноземця на українську мову;
– клопотання від роботодавця;
– поліс медичного страхування;
– фотокартки для особистої справи та посвідки;
– квитанція по факту оплати держмита.

Список порад, які необхідно обов’язково прийняти до уваги:
1) якщо під час перебування в Україні за правилами безвізового режиму ви уклали шлюб, щоб отримати посвідку на тимчасове проживання, необхідно повернутися на батьківщину. Тільки у цьому випадку возз’єднання сім’ї вважається дійсним згідно до законодавства України;
2) якщо іноземець приїжджає до України за правилами візового режиму, він обов’язково повинен пред’явити візу типу «Д»;
3) якщо іноземець перебуває в Україні на законних підставах і має намір оформити посвідку на тимчасове проживання, заяву та документи потрібно подати за 15 днів до закінчення терміну законного перебування в країні.
Винятково трудова посвідка у жодному разі не може слугувати приводом для можливості отримання посвідки на постійне проживання або оформлення громадянства України, незалежно від терміну праці.

Тимчасова посвідка відкриває перед іноземцем цілий ряд переваг та перспектив для життя, власного бізнесу, створення сім’ї. На законних правах від може перебувати в країні та офіційно реалізовувати свої плани.

За інформацією https://juresprudency.com.ua/posvidka-na-postijne-prozhyvannya-v-ukrayini/