Головна Право Понад 10 тисяч дорожніх пригод трапились на Львівщині за торік: яка основна...

Понад 10 тисяч дорожніх пригод трапились на Львівщині за торік: яка основна причина

6
0

Упродовж 2023 року дорожньо-транспортні пригоди на дорогах області спричинили загибель 2656 людей.

У 2023 році на дорогах Львівщини сталося 10403 дорожньо-транспортні пригоди, у яких постраждали люди: 220 осіб (з них 18 дітей) загинуло, 2656 осіб (з них 472 дитини) отримали травми різного ступеня важкості. Такими є дані департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції у Львівській області.

«Від початку повномасштабної агресії росії проти України на Львівщині, як у прикордонній області, значно зросла кількість автомобілів, що рухаються дорогами державного значення, але це не нівелює відповідальність винуватців ДТП, як водіїв так і пішоходів», – зазначили у департаменті з питань цивільного захисту Львівської ОВА.

На жаль, за перші два місяці поточного року статистика ДТП теж не обнадійлива. Станом на 1 березня 2024 року на Львівщині зафіксували 1576 дорожньо-транспортних пригод, з них 247 – з постраждалими. При цьому 34 особи загинули та 354 – травмовані.

За даними Національної поліції основними причинами зазначених ДТП були:

  • перевищення безпечної та встановленої швидкості руху (39%);
  • порушення правил маневрування (19%);
  • недотримання дистанції (14%);
  • керування транспортним засобом у стані сп’яніння (6%);
  • порушення правил проїзду пішохідних переходів (6%);
  • інше (16%).

«Статистика дуже прикра. Але найбільше вражає те, що у порівнянні з іншими областями, Львівщина посіла перші щаблі, як за кількістю загиблих, так і травмованих у ДТП. Зараз погодні умови не сприятливі. Через опади та значний туман видимість на дорогах обмежена. Тож закликаю усіх без винятку учасників дорожнього руху бути відповідальними, адже необачність на дорозі може вартувати життя», – наголосив директор департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОВА Ігор Туз.