Головна Право Довелося застосувати зброю

Довелося застосувати зброю

229
0

На автодорозі Жовква-Червоноград патрульні помітили автомобіль «ВАЗ 2104», у якого не працювали габаритні вогні, підсвітка номерного знаку та стоп-сигнал. Інспектори прийняли рішення зупинити транспортний засіб, однак водій проігнорував вимоги поліцейських і почав утікати.

Він здійснив різкий маневр розвороту та з великою швидкістю поїхав у село Туринку. Екіпаж продовжував переслідування, звертаючись до водія через гучномовець із вимогою зупинитись. Та ані звукові, ані світлові сигнали на втікача  не впливали.
Згодом він зупинив автомобіль й забіг у приватний будинок, на подвір‘я якого вийшли дві жінки та два чоловіки, що голосно кричали та нецензурно висловлювалися. Вони почали штовхати патрульних, використовуючи палиці та городній інвентар. Згодом вибіг із будинку батько втікача, який теж напав на патрульних. Один із чоловіків пошкодив службовий автомобіль, інший накинувся на патрульного, схопив його за шию й кинув на землю.

Вгамувати конфлікт вдалося лише пострілом у повітря, адже була пряма загроза життю та здоров‘ю поліціянта. Також викликали слідчооперативну групу. Неповнолітнього 17-річного втікача перевірили на стан алкогольного сп‘яніння. Висновки лікаря – водій був у стані алкогольного сп‘яніння.

Унаслідок інциденту один із патрульних отримав ушкодження. Відтак, слідчі відкрили кримінальне провадження за частиною 1 статті 345 Кримінального кодексу, яка передбачає за насильство щодо працівника правоохоронного органу під час виконання ним службових обов'язків виправні роботи на строк до двох років або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на цей строк.

Наш кореспондент.