Головна Право Профілактика попередження квартирних крадіжок

Профілактика попередження квартирних крадіжок

250
0

Кримінальна практика свідчить, що здебільшого зловмисники  проникають у квартири чи домівки за відсутності господарів, у період часу від 9.00  до 14.00 години.

Найпростішим способом захисту свого житла від посягань зловмисників — є встановлення сигналізації службами охорони. На дверях рекомендується встановлювати замки двох різних типів, що конструктивно відрізняються один від одного: циліндровий та сувальний.

Не варто залишати ключі від дверей квартири у схованках під килимком чи в іншому місці.

Виходячи виносити сміття, зачиняйте за собою двері. Подбайте про те, щоб сходи та майданчик біля дверей були освітленими.

Якщо Ви на тривалий час покидаєте помешкання, не варто розголошувати про термін своєї відсутності. Доручіть наглядати за квартирою своїм рідним, близьким, тим, кому Ви довіряєте. Попросіть сусідів, щоб вони забирали пошту, заходили час від часу у квартиру, вмикали світло, аби створити ефект присутності господарів.

Шановні громадяни, будьте пильними! У жодному разі не повідомляйте незнайомцям, що живете самі чи маєте певні заощадження, дорогоцінності.   

Що робити, коли  вас обікрали?

Якщо ви все ж стали жертвою квартирних крадіїв, не заходьте до квартири, адже злочинець може перебувати і досі там.

Не заходячи у помешкання, перевірте — чи немає там сторонніх, наглядайте за квартирою до приїзду працівників міліції.

У разі, якщо ви побачили злочинців і не маєте змоги їх затримати, запам’ятайте їхні прикмети: одяг, марку, номер і колір автомобіля, у якому напрямку вони від’їхали.

При виявленні невідомих осіб, які викликали у вас підозру, осіб циганської зовнішності, а також осіб, які безпричинно перебувають на східцевих площадках — негайно повідомляйте працівників міліції.

Зверніться за допомогою до сусідів та зателефонуйте в Жовківський РВ ГУМВС України у Львівській області за телефоном, 21 – 302 або 102.

Оксана ГЛИНСЬКА, старший інспектор по РН та ГФ, старший л-нт міліції.