Головна Право Дотримуйтеся кількох простих порад, аби не стати жертвою злочинців

Дотримуйтеся кількох простих порад, аби не стати жертвою злочинців

246
0

Не впускайте в дім незнайомих людей, які називають себе працівниками різноманітних служб та організацій і пропонують свої  послуги. Пам’ятайте, що всі платежі Ви можете здійснювати через каси, а не віддавати гроші будь-кому в руки. Вимагайте пред’явити документи чи вказати свій службовий телефон. Передзвоніть за даним номером та дізнайтеся, чи там справді є такий працівник та про мету його візиту.

Кожен самотній пенсіонер повинен мати телефони комунальних, соціальних служб, центрів для одиноких громадян похилого віку на видному місці.

Не користуйтеся послугами незнайомців на вулиці, коли Вам пропонують швидкий заробіток, розіграш побутової техніки від фірми, якої не існує, миттєвий виграш у лотерею. Не заводьте розмову з незнайомцями, як би вони — ворожками, ясновидицями чи цілительками — не називалися. На будь-які запитання, навіть найбезневинніші, не відповідайте, просто проходьте, не звертаючи уваги. Аферисту, який має дар гіпнозу, треба лише зупинити Вас «на хвилинку», розпочати під будь-яким приводом розмову, а вже далі перехожий і незчується, як зніме зі себе золоті прикраси та ще й винесе з домівки всі заощадження.

Не вірте незнайомцям, що пропонують купити лікарські засоби за дуже низькими цінами, а також рекламують чудо-засіб від усіх хворіб.

У дні отримання пенсій чи інших платежів намагайтеся відвідувати поштове відділення, банк разом з родичами чи людьми, яким Ви довіряєте.

Якщо Ви запідозрили, що Вас намагаються обдурити, негайно телефонуйте в Жовківський РВ ГУМВС України у Львівській області за такими номерами телефонів: 21-302 або 102, з мобільного — безкоштовно.

Оксана ГЛИНСЬКА, старший інспектор по РН та ГФ СДІМ Жовківського РВ ГУМВС України у Львівській області, ст. л-нт міліції.