Головна Право У Жовкві відбувся черговий тренінг для діючих присяжних та осіб, що виявляють...

У Жовкві відбувся черговий тренінг для діючих присяжних та осіб, що виявляють бажання ними стати

262
0

Стань опорою справедливості — будь присяжним!

Аби підвищити роль інституту присяжних в Україні та забезпечити його постійний розвиток, а також із метою укріплення суспільної довіри до суду, громадська організація «Інститут судового менеджменту», за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні на території Львівської області реалізовує проєкт «Суд присяжних: справедливий, ефективний та дієвий».

Минулої п’ятниці у Жовкві відбувся черговий тренінг для діючих присяжних та осіб, що виявляють бажання ними стати за участі працівників Жовківського районого суду та членів ГО «Інститут судового менеджменту».

Голова Жовківського районного суду Руслан Зеліско представив присяжним юристів, співкоординаторів проєкту та членів ГО. Він подякував присяжним за співпрацю, відповідальне ставлення до своїх обов’язків під час здійснення правосуддя. Також радо вітали гостей заступник голови Жовківської районної ради Алла Жук та юрист Ірина Іващук.

Про історію становлення суду присяжних в Україні та світі говорила член правління ГО та співкоординатор проєкту Марія Коник; про практичні аспекти участі присяжного в цивільному процесі ділилася керівник апарату Миколаївського районного суду Мар’яна Дмитречко; помічник-консультант народного депутата України Сергій Горовенко говорив про практичні аспекти участі присяжного в кримінальному процесі, а співкоординаторка проєкту Поліна Лі зосередила увагу присутніх на морально-етичних принципах присяжного.

Тренери-юристи знайомились із кожним із присяжних, цікавились мотивами, які спонукали людей найрізноманітніших професій скористатися своїм почесним конституційним правом громадянина України, гарантованим статтею 124 Основного Закону України.

Серед учасників заходу було проведене анкетування, й усі вони отримали від організаторів проєкту сертифікати.

Наш кореспондент