Головна Право Від початку року поліцейські Львівщини склали 5565 адмінматеріалів за неправдиві виклики спецслужб

Від початку року поліцейські Львівщини склали 5565 адмінматеріалів за неправдиві виклики спецслужб

56
0

 Правоохоронці нагадують – за завідомо неправдивий виклик спеціальних служб в Україні передбачена адміністративна відповідальність – накладення штрафу від п’ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 3400 гривень).

Переважно неправдиві виклики стосуються фактів домашнього насильства – громадяни телефонують на оперативну лінію 102, повідомляють про те, що їх родич вчиняє конфлікт, або навіть бійку, а коли на місце події приїжджають правоохоронці, заявляють, що конфлікт вичерпано, відмовляються писати заяву щодо кривдника, або взагалі повідомляють, що нічого такого не було.

Інколи надходять скарги на порушення публічного порядку, режиму тиші, правил перебування у громадських місцях (розпивання алкогольних напоїв, нецензурна лайка і таке інше) тощо. Коли на місце прибувають поліцейські, заявники відмовляються від своїх слів.

Але, бувають випадки, коли надходять неправдиві повідомлення про важкі та особливо важкі злочини.

Так, протягом тижня, від 16 до 23 жовтня на оперативну лінію 102 надійшло 107 неправдивих повідомлень про злочини та правопорушення. Зокрема, про розбій, грабежі, крадіжки, 2 – щодо незаконного заволодіння транспортними засобами, по одному – про виявлення тіла без ознак життя, нанесення тілесних ушкоджень, бійку та виявлення підозрілих предметів. Інші повідомлення стосувались домашнього насильства, конфліктів та сварок між сусідами та родичами.

 

Поліцейські та працівники спеціальних служб перевіряють кожне повідомлення, витрачають час, виїжджаючи на хибний чи неправдивий виклик, хоча в цей момент хтось дійсно може конче потребувати їх допомоги.

Так, у статті 183 (Завідомо неправдивий виклик спеціальних служб) Кодексу України про адміністративні правопорушення зазначено: завідомо неправдивий виклик пожежно-рятувального підрозділу (частини), поліції, бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги або інших аварійно-рятувальних формувань – тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 3400 гривень).

Правоохоронці закликають громадян – перш ніж повідомляти на оперативну лінію про злочини чи правопорушення, переконайтеся у їх достовірності.

 Відділ комунікації поліції Львівської області