Головна Право За незаконне переміщення 148 кілограмів бурштину правопорушник отримав суворе покарання

За незаконне переміщення 148 кілограмів бурштину правопорушник отримав суворе покарання

100
0

На громадянина накладено штраф, а також конфісковано бурштин та транспортний засіб. Загальна сума покарання майже 2,5 млн. гривень – повідомляє ДФС у Львівській області.

В минулому році співробітники підрозділу протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Львівської митниці ДФС у пункті пропуску «Смільниця- Кросценко» запобігли незаконному вивезенню 148,4 кг бурштину. Його намагався вивезти до Республіки Польщі громадянин України, 37- річний мешканець Львівщини смугою руху «зелений коридор». Схованка дорогоцінного каміння знаходилася в автомобілі Mercedes-Benz. Під час огляду у працівників митниці виникла підозра про можливе приховування товарів. Автомобіль скерували на поглиблений огляд i у  верхній частині кузова знайшли необроблене каміння жовто-коричневого кольору, округлої неправильної форми, приховане у спеціально виготовленому сховищі.

За цим фактом було складено протокол про порушення митних правил (далі − ПМП). Після провадження в справі про ПМП матеріали скеровано до суду для прийняття рішення по суті. Постановою Галицького районного суду міста Львова громадянина визнано винним у вчиненні порушення митних правил, передбаченого ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України та накладено штраф у розмірі 100 % вартості предметів правопорушення, прийнято рішення конфіскувати предмет правопорушення (бурштин) та транспортний засіб, що став засобом приховування товарів. Зазначену постанову правопорушником оскаржено, однак посадовими особами управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії цю справу в суді апеляційної інстанції також виграно.