Головна Історія На Жовківщині відзначили День пам’яті та примирення

На Жовківщині відзначили День пам’яті та примирення

305
0

Сьогодні, 8 травня, на Жовківщині відзначили День пам’яті та примирення і 75-у річницю перемоги над нацизмом.

На площі перед районним народним домом м. Жовква зібрались жовківчани, щоб вшанувати всіх, хто боровся за визволення своєї землі від нацизму. Серед присутніх – представники районної та міської влади, громадських організацій, учасники АТО, ветерани Другої світової війни, молодь та небайдужі містяни. Пам’ять жертв Другої світової війни вшанували хвилиною мовчання.

На Жовківщині відзначили День пам'яті та примирення

Голова Жовківської райдержадміністрації Надія Щур у своєму виступі зазначила, що сьогодні ми висловлюємо повагу усім тим, хто на своїх плечах виніс тягар воєнного лихоліття, борцям проти нацизму, увіковічнюємо пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, вклоняємось ветеранам війни, учасникам українського визвольного руху цього періоду, жертвам нацистських переслідувань. Їхній подвиг гідно продовжують воїни нинішнього покоління, які захищають цілісність і незалежність нашої Батьківщини на сході України, нерідко ціною власного життя.
Опісля урочистою ходою присутні попрямували на місцеве кладовище, де відбулась панахида. Священики у своїх молитвах згадували полеглих на фронтах давніх часів та воїнів, які сьогодні обороняють Україну.

На Жовківщині відзначили День пам'яті та примирення

На Жовківщині відзначили День пам'яті та примирення
В рамках заходу відбулося покладання квітів до могил загиблих воїнів у Другій світовій війні, стрільців УГА, вояків УПА та учасника АТО Володимира Турчина.
Віче, приурочене Дню пам’яті та примирення, закінчилось виконанням духовного гімну України «Боже великий, єдиний».
Слід зазначити, що учасники заходу прийшли на зібрання з квітами та із символом Дня пам’яті та примирення – червоним маком. Його графічне зображення є своєрідним уособленням жертовності, крові, пролитої на полях боїв.

На Жовківщині відзначили День пам'яті та примирення