Червоноградська місцева прокуратура проаналізувала стан надходження звернень громадян в органи прокуратури впродовж минулого року. Встановлено, що таких надійшло на 21 % менше, ніж за аналогічний період 2016 року (1213 проти 1542). З них розглянуто з наданням письмових відповідей чи роз’яснень — 752 або понад 60 % від числа прийнятих. Також розглянуто 19 запитів щодо інформації.
Водночас, незважаючи на проведену активну роз’яснювальну роботу серед місцевих мешканців, зокрема через засоби масової інформації щодо наявних повноважень органів прокуратури в умовах конституційних змін в місцеву прокуратуру продовжують надходити численні звернення громадян, вирішення яких не належить до її повноважень.
Зокрема близько 40 % усіх звернень, що надійшли в апарат, Сокальський та Жовківський відділи Червоноградської місцевої прокуратури, в зв’язку з відсутністю повноважень на їхній розгляд, в порядку статті 7 Закону України «Про звернення громадян», скеровано за належністю для розгляду по суті в межах компетенції в інші відомства.
Більшість таких звернень стосувались вирішення соціально-побутових, комунальних, сімейних питань, житлових, земельних та інших повсякденних цивільно-правових конфліктів, які не належать до повноважень прокурора.
При цьому слід пам’ятати про наявність створених центрів із надання безоплатної вторинної правової допомоги, куди соціально незахищені громадяни вправі звернутись для отримання консультацій чи правової допомоги щодо захисту чи поновлення їхніх прав, зокрема з питань, які не належать до компетенції прокуратури (Червоноградський місцевий центр — м. Червоноград, проспект Шевченка, 21; Сокальське бюро правової допомоги — м. Сокаль, вул. Адама Міцкевича, 5; Соснівське бюро правової допомоги — м. Соснівка, вул. Галицька, 3 а; Жовківське бюро правової допомоги — м. Жовква, пл. Вічева, 4; Рава-Руське бюро правової допомоги — м. Рава-Руська, вул. Я. Мудрого, 8).
Ярослав ГАРАСИМЧУК,
керівник Червоноградської
місцевої прокуратури.