Головна Політика Активність депутатів Жовківщини радує

Активність депутатів Жовківщини радує

325
0

24 листопада відбулося І-ше пленарне засідання чергової 9-ї сесії Жовківської районної ради, яке відкрив та провів голова районної ради Роман Горбань.
Народні обранці з усіма присутні- ми в сесійній залі вшанували хвилиною мовчання  загиблих Героїв на Майдані та у страшній війні на Сході з російським окупантом.

До порядку денного було внесено деякі зміни, а назагал — розглянуто понад двадцять питань. Було затверджено централізовану програму та заходи Федерації футболу Жовківського району на 2016 рік, виконання якої надасть можливість підвищити рівень охоплення сільських школярів та молоді фізкультурно-оздоровчою та спортивно-масовою роботою; оптимізувати систему підготовки резерву для збірних команд району, а також створення єдиної системи професійного, аматорського, дитячо-юнацького, жіночого та ветеранського футболу. Прийняті рішення змінити районну цільову програму  відділу культури і туризму Жовківської РДА на 2016 рік та районну цільову Програму централізованих заходів відділу культури та туризму з питань охорони культури та туризму Жовківської РДА на 2016 рік. Депутати проголосували за внесення змін до програми підтримки КП «Редакція газети «Відродження», до централізованої програми та заходів установи дитячо-юнацьких спортивних та молодіжних клубів Жовківського району на 2016 рік, до районного бюджету Жовківського району на 2016 рік та затвердили

Програму поводження з твердими побутовими відходами у Жовківському районі на 2016 рік.
Про стан охорони здоров’я у Жовківському районі та матеріально-технічне забезпечення закладів охорони здоров’я присутнім доповідав головний лікар Жовківської ЦРЛ Ігор Шевців. Промовець поті-шив присутніх повідомленням, що народжуваність на Жовківщині зросла, і район за цим показником – четвертий у області. Незабаром ремонтуватимуться ФАПи Хитрейок та Боянця. Ігор Шевців, закликаючи депутатів та сільських голів до тісної співпраці у відбудові ФАПів, поставив у приклад присутнім бажання допомогти очільників Добросина та Звертова. Також висловив сподівання на спільну плідну роботу з делегацією з Польщі та Євросоюзу, результатом якої стане отримання від зарубіжних колег цінного медобладнання на суму 1-1,5 млн. євро. Головний лікар району говорив  про покращення  стану вакцинації на Жовківщині, повідомив про створення паліативних відділень у районі, відповідав на запитання депутатів Марії Деревінської (про ФАП у Артасові) та Зіновія Яворівського (про диспансер у с. Новій Скваряві).

Керівник управління соціального захисту Ігор Гуменюк прозвітував про проведену роботу станом на 01.10.2016 р. Зокрема, зупинився на одній із найважливіших ділянок роботи управління – виплатах демобілізованим учасникам АТО та членам сімей загиблих учасни-ків АТО. Загалом  на Жовківщині є 533 демобілізованих учасники АТО. Від 1.01.2016 до 1.10.2016 р. 378 із них та їхнім родинам надано одноразові матеріальні допомоги на загальну суму 155, 8 тис. грн., у т.ч. із: Львівської облради – 17,2 тис. грн., Львівської ОДА – 27 тис.грн., Жовківської райради – 53,7 тис. грн. та Жовківської РДА – 57,9 тис.грн.

Із початку року управлінням соціального захисту населення нараховано 13509 субсидій на ЖКП та 1986 субсидій на тверде паливо, що становить 42,6 % від загальної кількості домогосподарств – 36400.
Про розвиток галузі освіти Жовківського району за період від 2013 до 2016 роки та про створення опорного навчального закладу  перед районними обранцями звітував керівник відділу освіти Михайло Коваль. Друге питання доповідача викликало неабиякий інтерес депутатів, позаяк створення опорних шкіл – це пілотний проект, впровадження якого передбачає, що в кожному освітньому окрузі (територіальній громаді) створюватимуться 1-2 опорні школи, які будуть виконувати функції методичних центрів для кількох найближчих шкіл, оскільки матимуть краще оснащення кабінетів. Тут працюватимуть досвідчені вчителі. До опорної школи приїжджатимуть діти з усього освітнього округу, де  проводитимуться конференції, семінари-практикуми, педагогічні читання тощо. Тут можна буде отримати індивідуальні та групові консультації, пройти стажування.Із метою створення єдиного освітнього простору, забезпечення рівного доступу школярів до якісної освіти, раціонального і ефективного використання наявних ресурсів, територіальне розміщення, зручність підвозу до місць навчання і до дому, умови для харчування учнів, результати ЗНО випускників шкіл, кількість переможців, призерів олімпіад та конкурсів, кількість учнів і шкіл, які об’єднаються навколо опорної школи, такими школами в районі попередньо визначено Жовківську № 1, Рава-Руську № 1 і Дублянську загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів.

Перед колегами прозвітували й голови постійних комісій Жовківської районної ради. Зокрема, голова постійної комісії з питань законності, правопорядку, дотримання прав людини, захисту прав споживачів, депутатської діяльності, етики та регламенту Андрій Козенко подякував тим  колегам-депутатам, що не пропускають сесійних засідань ( а таких – понад три десятки), віддаючи свої голоси, допомагають вчасно та оперативно приймати важливі рішення, активно працюють у сесійній залі, цікавляться життям району та його громадян.

Особливо жваво депутати обговорювали питання про надання в оренду ТзОВ «Росана-Галичина» нежитлової (господарської) будівлі нерухомого майна спільної власності територіальних громад Жовківського району. Дискусію викликав термін оренди, яка планувалася  на 2 роки 11 місяців, а після обговорення у постійній комісії, де головою Анатолій Ключко, змінилася на 25 років. ТзОВ «Росана-Галичина» має бажання орендувати нежитлову (господарську) будівлю Жовківської ЦРЛ загальною площею 258,3 кв. м (в т. ч.: 85,7 кв.м – під похоронний зал, 85,4 кв. м – магазин ритуальних товарів та 87,2 кв. м – під складські приміщення), яка розташована на вул. Шпитальній, 54 а у Жовкві, з орендною платою 6 659,71 грн в місяць. Депутат Богдан Юрдига пропонував скоротити термін оренди даних приміщень, що знаходяться у комунальній власності. Враховуючи необхідність створення у районному центрі похоронного залу та розуміючи розмір витрат на його облаштування, депутати все ж підтримали пропозицію Анатолія Ключка та проголосували за дане рішення.

Цікавою і такою, що викликала резонанс у залі, була допо-відь голови постійної комісії з питань сільського господарства, екології та раціонального використання природнних ресурсів Ігоря Муравського  про висновок тимчасової комісії Жовківської районної ради з вивчення діяльності Жовківської філії ДП «Укрветсанзавод» на території Жовківського району. Так, доповідач зауважив, що на сесії відсутня директор філії Ірина Колодій, хоча у розмові напередодні вона стверджувала, що прийде на зустріч з депутатами та місцевою владою, аби відповісти на усі питання районних обранців щодо роботи заводу.

Натомість про роботу філії у Жовкві намагався говорити представник «Укрветсанзавод», що прибув із Києва, Микола Митрофанов. Активні депутати – Богдан Юрдига, Ігор Муравський та Андрій Козенко — засипали гостя гострими питаннями щодо запуску заводу, стану приміщень  й самого виробництва. Не отримавши повних й вичерпних відповідей на все, що хвилює районних обранців, вирішили запросити на друге пленарне засідання керівництво «Укрветсанзаводу» з Києва та Жовкви, аби заслухати звіт про роботу підприємства, яке розташоване на території нашого району.

Були одностайними депутати  і в прийнятті Звернення до Львівського міського голови А.Садового, яке зачитав Роман Горбань. У ньому Жовківська районна рада просить надати пояснення щодо порушення Львівською міськрадою умов угоди, внаслідок чого перенесена кінцева зупинка автобуса «Львів-Жовква» на АС № 2, чим створено суттєві незручності пасажирам нашого району.

Особливо обурило депутатський корпус Жовківської районної ради й звернення депутатів Львівської міськради фракції «Самопоміч» до Прем’єр-міністра з проханням відхилити зміни до перспективного плану об’єднання громад, розташованих у межах 22 км від Львова і скерувати ці плани Львівській облраді на доопрацювання. Таким чином обранці від партії Садового відстоюють інтереси Львова і не зважають на навколишні громади.
У зверненні також були зауваження щодо недотримання міським головою Львова зобов’язань щодо забезпечення кожного з дітей загиблих рятувальників на Грибовицькому сміттєзвалищі квартирами у обласному центрі.

У зверненні до Прем’єр-міністра України В. Гройсмана,  що складало депутатський запит Ігоря Муравського, йшлося про усунення соціальних перекосів у поданому до Верховної Ради проекті Держбюджету України на 2017 рік задля віднайдення можливості належного фінансування з держскарбниці закладів освіти та медицини. Зауваження стосувалися й закладеного у бюджеті зростання фінансування Генпрокуратури (на 41 %) та МВС (на 11 %), тоді, коли на житло для військовослужбовців – захисників України – передбачено всього на 0,6 % більше, ніж торік.
Друге пленарне засідання чергової 9-ї сесії Жовківської районної ради відбудеться у грудні 2016 року.

Надія БАЙБУЛА.