Головна Політика Безбар’єрний простір Львівського залізничного вокзалу: на Львівщині презентували проєктне рішення

Безбар’єрний простір Львівського залізничного вокзалу: на Львівщині презентували проєктне рішення

80
0

Проєкт передбачає підвищення перонів, встановлення ліфтів, реставрацію тунелів головного залізничного вокзалу для безперешкодного та комфортного доступу до платформ та поїздів.

Сьогодні, 31 травня, у Львові відбулась презентація проєктного рішення безбар’єрного простору Львівського залізничного вокзалу.

Під час презентації керівництво «Укрзалізниці» спільно з представниками місцевої влади та громадою Львова обговорили питання розвитку інклюзивної залізничної транспортної системи вокзалу.

Проєкт  реконструкції вокзалу передбачає підвищення перонів та встановлення ліфтів. Також реставрацію тунелів головного залізничного вокзалу у Львові для безперешкодного та комфортного доступу до платформ та поїздів.

«З метою покращення доступності та комфорту для всіх пасажирів, пропонується наступний план дій щодо реконструкції Львівського вокзалу:

– підвищити три з п’яти перонів на 1 метр 10 сантиметрів. Ця висота відповідає стандартній висоті платформи сучасних поїздів, що значно спростить посадку та висадку пасажирів, людей з обмеженими можливостями.

– встановити по три ліфти на кожному з трьох перонів. Це забезпечить безперешкодний доступ до платформ з усіх виходів та тунелів вокзалу, значно полегшуючи пересування пасажирів з інвалідністю, батьків з колясками, людей похилого віку та пасажирів з важким багажем.

Ця ініціатива не лише покращить інклюзивність вокзалу, але й стане зручною для всіх пасажирів. Підвищення перонів та встановлення ліфтів значно скоротять час посадки та висадки, а також зменшать ризик травмування.

Варто також зазначити, що один поїзд може перевозити від 500 до 800 пасажирів. Таким чином, проєкт реконструкції матиме значний вплив на загальну пропускну здатність вокзалу та комфорт подорожей для всіх», – зазначив керівник проєкту «Безбарʼєрна залізниця» Ярема Дуль.

За 2 роки повномасштабного вторгнення кількість українців з інвалідністю зросла орієнтовно на 450 тисяч. Зокрема, торік «Укрзалізниця» стала учасницею спільноти «Бізнес без барʼєрів», обʼєднаної навколо ініціативи Першої леді Олени Зеленської. Ініціатива спрямована на створення рівних можливостей для всіх українців.

«Цей проєкт дуже важливий, і важливо втілити його саме зараз, бо вокзал у Львові – другий за пасажиропотоком в Україні. Це – ворота у Львівську область, і крізь них щодня прибувають вимушені переселенці, зокрема люди з інвалідністю та старшого віку, які потребують додаткової допомоги, тому наші волонтери Медико-психологічна допомога ️ Волонтерська спільнота ️змушені докладати великих зусиль, щоб зустріти та провести їх по території. Приїжджають вагітні, батьки з маленькими дітьми, наші воїни – на лікування та реабілітацію. Прибувають міжнародні рейси. Для комфорту всіх людей вокзал має стати безбарʼєрним.

Я щиро дякую Першій леді України Олені Зеленській за її ініціативу щодо реконструкції Львівського вокзалу. Цей проєкт стане не лише покращенням інфраструктури, але й свідченням того, що держава дбає про своїх громадян і прагне зробити їх життя кращим.

Реконструкція вокзалу – це не просто ремонт будівлі. Це інвестиція в майбутнє, це крок до створення інклюзивного суспільства, де кожен має рівні можливості. Це про людську гідність, людяність, доброту, співчуття. Це те, за що борються наші воїни на передовій, те, чого прагне кожен українець.

Дякую ЗСУ, захисникам та захисницям, а також «Укрзалізниці» за цю важливу ініціативу. Разом ми зробимо все, щоб ніхто з нас ніколи не відчував себе відторгнутим, а був частиною українського суспільства та держави», – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Термін виконання робіт триватиме від 3 до 5 років.

Перегляти презентацію проєктного рішення можна за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1oOZ9QZsvPjw4fYOgrYUDP-6KG8y4-Lw1/view