Головна Політика На Львівщині провели Міжнародну науково-практичну конференцію щодо правових колізій у застосуванні фундаментальних...

На Львівщині провели Міжнародну науково-практичну конференцію щодо правових колізій у застосуванні фундаментальних прав та свобод

15
0

Організатори – Верховний суд спільно з Програмою підтримки ОБСЄ для України.

Верховний суд спільно з Програмою підтримки ОБСЄ для України в рамках проєкту «Підтримка Верховного Суду та вищих судів у реалізації судової реформи та забезпеченні доступу до правосуддя в умовах війни» організував Міжнародну науково-практичну конференцію «Правові колізії у застосуванні фундаментальних прав та свобод».

Захід провели у Львівському національному університеті Івана Франка.

Привітав присутніх перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик.

«Маю велику приємність бути присутнім на цій конференції, присвяченій актуальній проблематиці колізій. Дякую організаторам, що незважаючи на ті складнощі, які виникають сьогодні при проведенні заходів у форматі офлайн, ви віднайшли можливість створити дійсно якісний майданчик для фахових дискусій, як науковців, так і представників суддівського корпусу.

В умовах сьогодення – повномасштабного військового вторгнення надзвичайно складним є забезпечення основоположних прав і свобод. Але держава немає права відійти нінакрок від забезпечення права як міжнародного, так і національного законодавства.

Сучасний стан розбудови нашої державності і держави Україна обумовлений реформуванням чинного законодавства і зумовлений інтеграційними процесами, як політично, так і економічно. Так само як і правовий простір.  З огляду на це нам надзвичайно важливо, щоб був дотриманий і збережений системний аналіз щодо виявлення оцінки та можливості, спільно з законодавчою гілкою влади,  усунення колізій, які містяться як в національному законодавстві, так і колізії в міжнаціональному та міжнародному законодавстві.

Переконаний що сьогоднішній захід стане одним з ефективних інструментів над вирішенням даних колізій і як наслідок утвердження верховенства права в умовах воєнного стану, так і після нашої спільної перемоги»,-  зазначив Андрій Годик.

Відтак, в межах заходу говорили про індивідуальні судові рішення, які суперечать/порушують фундаментальні права (з різних джерел), національне законодавство, яке суперечить/порушує фундаментальні права, подальші конфлікти між фундаментальними правами у різних правових режимах. А також про європейські рекомендації щодо судочинства та доброчесності, підтримку процесу євроінтеграції в секторі юстиції.