Головна Політика Депутати Львівської міської ради висловились за необхідність продовження пільгових цін на газ...

Депутати Львівської міської ради висловились за необхідність продовження пільгових цін на газ для населення та бюджетних установ до закінчення воєнного стану, – ухвалено звернення

61
0

У четвер, 6 квітня, депутати обласної ради ухвалили звернення щодо необхідності продовження пільгових цін на газ для населення та бюджетних установ до закінчення воєнного стану.

«В умовах повномасштабного вторгнення російської федерації, руйнувань цивільної інфраструктури та житла громадян України кількість незахищених верств населення лише зростає. Місцеві громади докладають максимум зусиль, щоб підтримувати Збройні сили України та інші сили оборони нашої країни, надавати всі потрібні послуги своїм мешканцям, опікуватися внутрішньо переміщеними особами, яких на Львівщині чимало. Тому є надзвичайно нагальним питання продовження пільгових цін на газ для населення та бюджетних установ до кінця воєнного стану.

З 6 березня 2022 року діє постанова Кабінету Міністрів України за № 222, якою затверджено Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу (ПСО). Вказане Положення серед іншого визначає ціни, за якими ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг” зобов’язане постачати природний газ для виробників теплової енергії. Однак терміни його виконання закінчилися.

На жаль, станом на сьогодні Кабінет Міністрів України зафіксував пільгову ціну на газ лише до кінця квітня цього року (постанова № 277 від 30 березня 2023 року). Тому вже з 1 травня 2023 року ціна на газ може стати ринковою для всіх.

Варто зазначити, що 4 березня відбулось засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України за участі Президента України
В. О. Зеленського, на якому рекомендовано Кабінету Міністрів України опрацювати питання стосовно продовження дії / укладення нового Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та гарячої води в опалювальному періоді 2021 / 2022 рр. на наступний опалювальний період 2023 / 2024 рр.

У разі непродовження Урядом терміну дії пільгових цін після зазначеної дати вже з 1 травня 2023 року, виробники теплової енергії змушені будуть купувати природний газ за ринковими цінами, які значно вищі від цін, що передбачені ПСО, та які не покриватимуться ні чинними, ні фактично застосовуваними тарифами на тепло.
Станом на зараз ціна за 1 000 куб. метрів газу для виробництва теплової енергії для потреб населення становить 7 583,89 грн, для потреб бюджетних установ – 16 554,00 грн. Ринкова ж ціна становить 38 489,40 грн за
1 000 куб. метрів.

В умовах воєнного стану в Україні така ситуація може нанести нищівний удар по місцевому самоврядуванню, призвести до повної зупинки підприємств теплопостачання, зриву підготовки до наступного опалювального періоду тощо.
У зв’язку з цим, просимо вжити заходів та забезпечити продовження пільгових цін на газ для населення та бюджетних установ до кінця воєнного стану», – йдеться у зверненні.