Головна Політика Депутати Львівської обласної ради звернулися до Президента України із пропозицією присвоїти звання...

Депутати Львівської обласної ради звернулися до Президента України із пропозицією присвоїти звання Герой України Мирославу Симчичу

295
0

У своєму зверненні до Президента обласні депутати наголошують, що легендарному сотенному УПА Мирославу Симчичу слід присвоїти звання Героя України за його героїчну збройну боротьбу з окупантами, багаторічну підтримку і захист політв’язнів-побратимів у сталінсько-брежневських таборах, активну роботу з національно-патріотичного виховання, за видатні заслуги перед державою і з нагоди 99-річчя від дня народження.

Депутати закликають не зволікати із присвоєнням звання, оскільки 5 січня 2023 року виповниться 100 років від дня народження Мирослава Симчича.

«Видатні державні і громадсько-політичні діячі, Українська всесвітня координаційна рада від імені діаспори, громада Коломийщини ще з 1996 року звертались до Президентів України про присвоєння звання Герой України незламному сотенному УПА Мирославу Симчичу. Народний Герой України Мирослав Симчич пройшов героїчний бойовий шлях, протягом шести років воюючи проти німецько-фашистських і московських окупантів. Провів 42 успішні бої, найвідомішим з яких був розгром полку НКВД біля присілку Рушор на чолі з генерал-майором Дергачовим. Було знищено понад 400 російських солдат, чим врятовано повстанську столицю Космач. Схоплений після 10-ти годинного бою у палаючій хаті пораненим, Мирослав Симчич 32,5 роки відбув каторги і таборів. Будучи для комуністичного режиму «особливо небезпечним рецидивістом», він став почесним громадянином м. Коломиї і м. Львова у незалежній Україні. XXIII з’їзд Спілки офіцерів України одноголосно підтримав присвоєння звання Героя України Мирославу Симчичу. Зважаючи на те, що у 2022 році виповнюється 80 років з часу створення перших бойових загонів Української Повстанської Армії (УПА), яка вела збройну боротьбу за державну незалежність України проти нацистського та комуністичного окупаційних режимів, а також враховуючи її роль в історії боротьби за відновлення України у ХХ сторіччі, яка завершилася у 1991 році прийняттям Акту проголошення незалежності України, з метою визнання історичного значення боротьби УПА та вшанування військової звитяги, ми, депутати Львівської обласної ради, закликаємо Президента України Володимира Зеленського присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена Держава легендарному сотенному УПА Симчичу Мирославу Васильовичу», – йдеться у звернені, яке Львівська обласна рада прийняла у віторок, 20 вересня.