Головна Політика Дублянську міську раду повторно не виселили

Дублянську міську раду повторно не виселили

261
0

26 червня під стінами Дублянської міської ради зібралися місцеві мешканці та самооборонівці, аби захистити свій орган місцевого самоврядування від повторного виселення. Однак, судовий виконавець так і не прийшов. Як з’ясувалось, в останній момент Львівський національний аграрний університет таки відкликав виконавче провадження.

Очікуючи виселення, депутати міськради зібралися на позачергову сесію. Підтримати своїх колег прибули також депутати та сільські голови  трьох сусідніх рад Грибовицької, Малехівської та Грядівської. На захист громади виступив голова Жовківської районної держадміністрації Богдан Юрдига: «Потрібно розуміти, що в університеті все вирішує одна людина – ректор. У цьому випадку громада справедливо відстоює свої права і, варто наголосити, що громада і частина депутатів протистоять не трудовому колективу ЛНАУ, а саме свавіллю керівництва університету». Прибули також представники обласної ради, помічник народного депутата Василя Пазиняка, депутати районної ради.

На спільній відкритій позачерговій сесії чотирьох рад Дублянської, Грибовицької, Малехівської та Грядівської депутати обговорили ситуацію, що склалася довкола виселення Дублянської міськради, та складність відносин керівництва ЛНАУ з місцевими радами. Зокрема, голови зазначили, що під керівництвом Снітинського В. В. Львівський національний аграрний університет проводить агресивну політику щодо місцевих громад, систематично утискаючи їх законні права. Також Львівський національний аграрний університет не йде на співпрацю з місцевими органами самоврядування та блокує затвердження генеральних планів територій згаданих рад.

Насамперед йдеться про землі колишнього Навчально-дослідного господарства «Дублянський», яке розпалося 14 травня 2004 року. НДГ «Дублянський» володіло  2 тис. 464 га землі. Як зазначає міський голова Василь Попович, після ліквідації учгоспу правонаступником будівель та майна, але не земель, став ЛНАУ. Відповідно до Постанови Верховної Ради УРСР від 18.12.1990 року № 563-ХІІ «Про земельну реформу» та згідно Технічного звіту по інвентаризації земель НДГ «Дублянський», загальна площа земель, що пропонувалася передати Дублянській міській раді складала 839,8га, Грибовицькій сільській раді – 329,8га. Однак, керівництво університету самовільно захопило вищевказані землі, які й використовує на власний розсуд, не сплачуючи жодних податків.

Всі вільні землі університет самовільно використовує та не погоджується передати частину земель для розширення меж міста та сіл і відповідно розвитку інфраструктури.

За підсумками сесії присутні голови та депутати рішенням спільної сесії звернулися до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України та Міністра аграрної політики і продовольства з проханням звільнити ректора Львівського національного аграрного університету Снітинського В. В. із займаної посади у зв’язку з систематичними утисками прав місцевих громад. Також депутати просили найвище керівництво держави взяти ситуацію на особистий контроль та призначити на посаду ректора виконуючого обов’язки до проведення чесних та прозорих виборів ректора ЛНАУ.

Наш кореспондент.