Головна Політика Дух вольності єднає українців

Дух вольності єднає українців

245
0

Напередодні Дня Конституції громада Жовківщини зібралась у районному Народному домі  на урочистість з нагоди прийняття Основного Закону Української Держави.  Цього дня відчувалось особливе піднесенняПрезидент України Петро Порошенко підписав економічну частину Угоди із Європейським Союзом. Це історична доленосна подія для українського народу, до якої ми ішли кривавим шляхом і платили дорогою ціною. Спокій і мир не запанували й досі.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих на Майдані та у ході проведення антитерористичної операції. Від учасників урочистості покладено квіти до памятників Євгену Коновальцю, Тарасу Шевченку у с. Сопошині та борцям за волю України на Жовківському кладовищі.

Нині Україна проходить чи не найважче за часи своєї незалежності випробуваннявипробування на єдність та територіальну цілісність. Кажуть,  у біді загартовується людина. Так, і ми, українці, після пережитих подій, починаючи з  листопадагрудня минулого року, стали згуртованішими, співчутливішими, одностайними й патріотично налаштованими. Звучання Державного Гімну стало особливо щемким і піднесено оптимістичним. Нині слова Славня виконуємо і голосніше, і впевненіше. Привітання «Слава Україні!» пронизує кожного з нас, і гордо лине у відповідь: «Героям слава!». На урочистості з нагоди Дня Конституції це відчувалося особливо. Кожен нині, впевнена, найбільше прагне миру у державі. Батьки і дружини моляться за щасливе повернення своїх дітей і чоловіків із території бойових дій.

Із вітальними словами до мешканців Жовківщини звернулися голова Жовківської районної ради Тадей Швай і голова Жовківської райдержадміністрації Богдан Юрдига. Конституція Україниголовний документ, який окреслює основні права і свободи людини, визначає найважливіші суспільні відносини, територіальний устрій держави, демократичні засади її розвитку. Проект змін, які пропонуються внести до Основного Закону, передбачає, зокрема, децентралізацію владирозширення повноважень місцевих громад. Оновлена Конституція України зміцнить підвалини єдності суспільства та закладе основу для формування сучасної політичної нації.

Окрасою другої частини урочистого зібрання стала українська пісня. У гості завітали солісти Львівської обласної філармонії, а саме: народний артист України Мар’ян Шуневич, заслужена артистка України Маріанна Лаба, лауреати міжнародних конкурсів Микола Корнутяк і Василь Понайда, бандурист і співак Остап Стахів. У їх виконанні прозвучали відомі українські пісні, які залюбки підтримували присутні, «Україно», «Місяць на небі», «Не сип, мила, скла» та інші. Піднесена атмосфера концерту та майстерне виконання українських пісень у солістами Львівської філармонії не залишили байдужим нікого.

Уляна Лащівська.