Головна Політика Генеральна прокуратура закрила кримінальну справу проти екс-прем’єра Юлії Тимошенко за начебто витрачання...

Генеральна прокуратура закрила кримінальну справу проти екс-прем’єра Юлії Тимошенко за начебто витрачання «кіотських грошей»

131
0

Нещодавно на прес-конференції Голова Державної казначейської служби Тетяна Слюз прокоментувала рух цих коштів від 2009 року до нинішнього часу.

«Уряд Юлії Тимошенко ніколи не витрачав «кіотські гроші» на будь-які цілі, вони в повному обсязі на спецрахунках були передані уряду Януковича, а справа проти Юлії Тимошенко є повністю сфальшованою і закрита Генеральною прокуратурою через відсутність будь-яких порушень з боку Юлії Тимошенко», — заявила Слюз.

 «Це була повністю сфальшована справа проти основного політичного конкурента, це були свого роду заходи по нейтралізації всіх опонентів Януковича-Азарова. Це були виключно політичні репресії проти політичного конкурента, репресії Януковича проти Юлії Тимошенко. Це була мильна бульбашка, яка розсипалася», — зазначила вона.

Тетяна Слюз також нагадала, що будучи народним депутатом, вона з’ясовувала ситуацію щодо «кіотських грошей» і наголосила, що в казначейській службі й в правоохоронних органах є документи, що ці кошти лишались на рахунках від часу надходження з відставки уряду Тимошенко. Головний казначей пояснила, що від часу надходження у 2009 до квітня 2010 урядом Юлії Тимошенко не було використано жодної копійки «кіотських грошей».

«Всі кошти, які надійшли у 2009 році, так звані «кіотські гроші» — 320 мільйонів євро, були на обліку і були передані новій владі Януковича-Азарова», — повідомила вона.

«Я хочу застерегти посадових осіб як слідчих, так і при контролюючих органах, які фальшували справу проти Юлії Тимошенко. Вони мають відповісти, яким чином сфальшували відповідні акти і довідки, та яким чином були сфальшовані ці справи», — заявила Тетяна Слюз.

Тетяна Слюз також нагадала, що у 2010 році в Україну приїздила японська сторона, які засвідчили, що кіотські кошти — 290 мільйонів від Японії та 30 мільйонів від іспанської компанії — зберігаються на облікових рахунках, на які надійшли у 2009 році.

Головний казначей розповіла, що потім, так звані «кіотські гроші»
практично в повному обсязі витратила влада Януковича.

«Після цього ці кошти використовували для свого збагачення наближені до Януковича структури. Тому тут є велика відмінність від прем’єра Юлії Тимошенко, яка залучила ці кошти, і урядом Януковича-Азарова, який використав їх не за цільовим призначенням», — підкреслила Тетяна Слюз.