Головна Політика «Географічні зазначення та етногастрономічний туризм як інструменти розвитку сільських територій»: у Львові...

«Географічні зазначення та етногастрономічний туризм як інструменти розвитку сільських територій»: у Львові відбувся круглий стіл у межах проєкту ЄС

143
0

Захід відбувся у межах проєкту ЄС «Інституційна та політична реформа дрібномасштабного сільського господарства».

Керівниця управління туризму та курортів Львівської ОВА Наталя Табака, яка була спікером зустрічі, розповіла про кейси Львівщини щодо гастро- та сільського туризму як інструменту розвитку території. Свій виступ вона розпочала з показу промоційного ролика про яворівський пиріг. Відео було створено нещодавно у співпраці із Інститутом галицької кухні та шеф-кухарем Петром Сподариком.

Також під час заходу обговорили успішний проєкт «Гастромандри Львівщиною», який створили у 2018 році спільно з департаментом агропромислового розвитку Львівської ОВА.

«Проєкт «Гастромандри Львівщиною» відкрив фермерські господарства для туристів. Дуже динамічно все розвивалось, поки не вдарив ковід, а потім відбулося  повномасштабне вторгнення рашистів. Ми не опускаємо руки, крайня фермерсько-туристична ярмарка показала, що є чимало фермерських господарств, які готові долучитися до проєкту. Для нас дуже важливо розширювати туристичні простори, бути включеними у великі маршрути, те що буде легко гуглитися, передаватися від туриста до туриста», — зазначила Наталя Табака.

Тарас Антонюк, національний експерт з географічних зазначень та розвитку ланцюжків доданої вартості, познайомив присутніх з системою географічних зазначень, розповів про географічні зазначення в країнах Європейського Союзу та в Україні.

Юридичні аспекти системи географічних зазначень в Україні висвітлила Юлія Прохода, національна експертка з питань законодавства.

Про потенціал впровадження у Львівській області схеми якості «Традиційні гарантовані особливості» (TSG). Кейс «Яворівського пирога» розповіла Маріанна Душар, національна експертка з традиційних гарантованих особливостей.

Присутні ознайомились і з культурно-туристичним маршрутом «Гуцульські сирні плаї» та можливостями долучитися до дороги вина і смаку на основі продуктів з географічними зазначеннями.

Додамо, що насьогодні в Україні зареєстровано три географічні зазначення: гуцульська овеча бриндзя, гуцульська коров’яча бриндза та мелітопольська черешня. До прикладу, у Польщі їх понад три десятки, загалом в ЄС — 3514.

Як відомо, географічні зазначення підвищують туристичну привабливість регіону, зберігають місцеві традиції. Допомагають зростанню зайнятості населення та наповненню місцевого бюджету.