Головна Політика Кандидат в мери Жовкви Вненкевич Андрій: “Часи змінюються, і ми змінюємося разом...

Кандидат в мери Жовкви Вненкевич Андрій: “Часи змінюються, і ми змінюємося разом з ними”

387
0

Сьогодні ми пропонуємо нашим читачам інтерв’ю з керівником «Жовківського районного інформаційного центру допомоги Воїнам війни за Незалежність України (АТО)», кандидатом на посаду міського голови м.  Жовкви Андрієм Вненкевичем.

— Пане Андрію, нещодавно жовківчани отримали ваше звернення, де ви заявили про намір балотуватися на міського голову (мера) нашого міста. Що спонукало вас до такого рішення?

— Так, дійсно, я є кандидатом на посаду міського голови нашого стародавнього королівського міста. Що спонукало мене до цього? Дуже багато вагомих причин, і аж ніяк не якісь хворобливі амбіції, як це часто буває в житті. Під час нашої розмови я детально проінформую читачів про все, що їх цікавить…

— Обов’язково скористаємось вашою відкритістю і сподіваємось на відверті відповіді. Отож, насамперед, розкажіть про себе, пане Андрію.

— Мені 32 роки, проживаю у місті Жовкві. Одружений, разом з дружиною Анною виховуємо двох синів Дмитра та Дениса. Освіта вища. Закінчив Львівський державний університет безпеки життєдіяльності за спеціальністю «Пожежна безпека».

Працюю начальником караулу 17-ї Державної пожежно-рятувальної частини Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Львівській області.

— Знаємо, що ви впродовж багатьох років займаєтесь громадською та волонтерською діяльністю.

— Разом з друзями ми  в силу своїх можливостей організовуємо різноманітні громадські заходи. Основна мета — змінити світ навколо нас, допомогти власне тим, хто цього направду потребує. Всі пам’ятають крилатий вислів: "Україна починається з тебе!". Ці прості, але змістовні слова, сказав легендарний В’ячеслав Чорновіл. Нічого зайвого — хочеш змінити країну, почни з себе. Я був ще малий, проте запам’ятав цей вислів на все життя і стараюся діяти згідно цього принципу.

— А що конкретно ви зробили?

— Наголошую, не я один — а спільно з побратимами.

Так, ще у 2012 році ми почали проводити щорічну акцію «Подаруй дитині казку» до святого Миколая, під час якої було зібрано допомогу та роздано малозабезпеченим сім’ям. У березні 2013 року нами організовано просвітницьку акцію "Західна Україна — Криму!" Метою акції було зібрання україномовних книжок та передача їх дітям Криму. В травні 2013 року здійснили благодійний захід "Великодній кошик". Всі, хто мав можливість та бажання, жертвували свої продукти малозабезпеченим людям.

Також активно брали участь у встановленні автобусної зупинки в селищі Куликів та облаштуванні місцевого парку. В липні 2013 року був одним із ініціаторів конкурсу "Міс Жовківщини – 2013". У вересні 2013 року нами організовано збір підписів з вимогою відновити та рекультивувати міський парк відпочинку. Так, як міська рада ніяк не відреагувала на наші прохання, ми в квітні 2014 року самі взялися за облаштування парку, тож встановили 14 смітників та реставрували всі лавки, які були знищені і перебували в жалюгідному стані, побілили дерева і  щорічно долучалися до прибирання парку.

У жовтні 2013 року провели акцію "Обережно бездіяльність влади" в рамках якої зібрано більше 1000 підписів жовківчан з вимогою знайти кошти на ремонт вулиці Богдана Хмельницького та закласти їх у бюджет. Неодноразово я організовував пікетування міської ради, аби влада якось почала вирішувати цю нагальну проблему Жовкви, проте ніякої відповіді так і не отримав. Не буду приховувати, що коли побачив байдужість можновладців до проблем міста та городян, зокрема щодо питання ремонту вулиці Богдана Хмельницького та облаштування міського парку відпочинку, зрозумів, що лише силами громадських активістів наші проблеми не вирішити. Тож це була одна із вирішальних причин для нашої команди, щоб остаточно ухвалити рішення йти у владу, а щодо мене особисто – балотуватися на міського голову.

Розуміючи, що наша молодь – майбутнє української нації, яка повинна буди здоровою, бо, як кажуть, "в здоровому тілі – здоровий дух", ми активно сприяємо організації спортивних заходів. Відтак, в листопаді 2013 року, на горі «Гарай» провели районні велосипедні змагання з гірського спуску, а також були причетні до організації футбольних турнірів серед юнаків.

Чітко усвідомлюючи, що патріотизм потрібно виховувати змалечку, у лютому 2014 році нами організовано конкурс дитячих малюнків та віршів на знання творчості Тараса Шевченка в Жовківській середній школі № 3. Навесні того ж року, спільними зусиллями нашої команди було відремонтовано автобусну зупинку по вулиці Равська (на рогатці). А у квітні 2014 року облаштували дитячий майданчик по тій же вулиці.

— Жовківчани  неодноразово мали змогу бачити Вас в акціях протесту під час Революції Гідності, а також знають Вас, як волонтера та керівника "Жовківського районного інформаційного центру допомоги Воїнам війни за Незалежність України (АТО)".

— Справді, всі наші хлопці, без винятку, брали участь в Революції Гідності. Кожен хто як міг. Хтось на Майдані, хтось тут на місці, але всі долучилися до спільної перемоги, яка, на жаль, дісталася нам загибеллю Небесної Сотні та численними жертвами наших воїнів на Сході України. Цю пожертву кращих синів України ми не маємо права змарнувати! І я особисто, як і мої побратими, зробимо все від нас залежне, аби кров наших героїв не була даремно пролита.

Тому стараємося всіляко допомагати нашим військовим підрозділам в Донецькій та Луганській областях, насамперед тим, які знаходяться на лінії розмежування (на лінії фронту), а також нашим землякам, що воюють там. Я не буду перелічувати все, що ми зробили. Хто цікавиться, той знає. Але скажу так — мало допомоги не буває, тож останнім часом ми акцентуємо свою увагу на волонтерській діяльності.

Андрій Вненкевич має численні нагороди за свою громадську та волонтерську діяльність, проте принципово не хоче про них згадувати.

— Ходять чутки, пане Андрію, що вирішальним чинником, який переконав вас взяти участь в боротьбі за посаду міського голови, було прохання військових підрозділів та громадських організацій?

— Звісно, для мене це стало остаточним аргументом погодитися на такий вчинок. Адже я людина команди. Тому, коли такі об’єднання, як  24-та окрема механізована бригада ім. Данила Галицького Збройних Сил України; 128-ма окрема гірсько–піхотна бригада  Збройних Сил України; Третій окремий мотопіхотний батальйон "ВОЛЯ" 24-тої  механізованої  бригади Збройних Сил України; Батальйон особливого призначення "ШТОРМ"; Добровольчий батальйон "Артемівськ"; Добровольчий батальйон «Східна варта»; Добровольчий батальйон "Свята Марія"; Медичний батальйон "Святого серця"; 66-й військово – польовий госпіталь; ГО "Всеукраїнський союз ветеранів АТО"; ВГО "Допомога Військово – Морським Силам України"; ГО "Допомога армії України – Жовква"; ГО "Швидка медична допомога Майдану"; ГО "Самооборона львівського євромайдану"; ГО "Народний антикорупційний нагляд" та інші надали мені свою підтримку, – я не мав права відмовитись.

— Поговоримо тепер про сьогодення та майбутнє нашого міста. Поділіться своїми думками.

— Думаю, що ніхто не буде заперечувати, що колись резиденція королів, славетне місто Жовква, сьогодні перебуває в занепаді і заледве дає собі раду. Я уважно ознайомився з передвиборчими програмами кандидатів на міського голову і хочу звернути увагу читачів, що всі вони, по суті — подібні. Окреслюється перелік проблем і даються численні обіцянки їх вирішити. На жаль, ніхто з них не пише, як ми будемо вирішувати проблемні питання і де візьмемо на це кошти.

Щодо моєї програми то вона має назву "Антикризова стратегія для Жовкви". Головною ідеєю цієї програми є те, що ГРОМАДА МАЄ ЗАТВЕРДЖУВАТИ, ЩО РОБИТИ! А завдання мера полягає у забезпеченні прозорості призначень, прийняття і виконання рішень.

Ви запитаєте мене, а хто буде напрацьовувати механізми вирішення тієї чи іншої проблеми і хто буде вирішувати їх важливість та першочерговість виконання? Даю чітку відповідь, — аж ніяк не мер одноосібно. І коли на зустрічах мене запитують, а хто ваші члени виконавчого комітету, хто ваш заступник –  відповідаю, що в мене немає визначених осіб для тих чи інших посад. І не тому, що бракує фахових людей, а тому – що настав час змінити сам підхід до управління містом і життя загалом.

Звичайно, я би міг використати негативний досвід своїх попередників та попризначати на посади зручних мені людей. Але чи виграє від цього Жовква. Однозначно – ні! Тому, моїм головним завданням на посаді мера буде виконання першого пункту моєї програми. А саме, припинити політиканство і сформувати групи незалежних експертів за галузевим принципом та розробити і оприлюднити критерії прийняття рішень по всіх ключових питаннях. Тобто виконком буде формуватися не за моїми суб’єктивними уподобаннями, а з керівників експертних груп.

Таким чином ми отримаємо пряме народовладдя. Всі важливі рішення із життєдіяльності міста будуть проходити крізь сито об’єктивного відбору. Спочатку фахівці розробляють загальну концепцію розвитку Жовкви, потім виокремлюють найбільш нагальні та першочергові проблемні питання, які потрібно вирішити, підкреслюю – в контексті усього міста. І головне, показують шляхи знаходження коштів для реалізації задуманого. Потім виносять на погодження Громадської ради, яка власне буде складатися з представників громадських організацій, і тільки після того міські депутати будуть розглядати та голосувати все це на сесії. І лише тоді, міський голова підпише відповідні документи.

Також, хочу зазначити, що в моїй програмі визначено пріоритетом для майбутньої міської влади підтримку молодих, ініціативних жовківчан. Тож буду залучати обдаровану студентську і учнівську молодь до розробки стратегії розвитку міста та його управління. І це не порожні слова.

— Чи можети Ви більш детально зупинитися на проблемах міста? Які питання потребують першочергового вирішення?

— Для мене особисто та моєї команди першочерговими до вирішення є три питання: 1. Негайне продовження капітального ремонту вулиці Богдана Хмельницького. Адже це одна із основних артерій нашого міста. Через те, що дорога не функціонує, збільшується навантаження на інші в’їзні шляхи до Жовкви. Наприклад, найбільше потерпає вулиця Стуса, на якій — яма на ямі, скільки би їх не латали. Також страждають мешканці прилеглих вулиць, бо не можливо ні пройти, ні проїхати, а це лице нашого міста. Скільки разів я був свідком, як автомобілі, скеровані навігатором, потрапляли на вулицю Богдана Хмельницького, і водії, особливо іноземці, отримували "культурний" шок від стану дороги. І після того ми говоримо про туристичну привабливість Жовкви?

2. Іншою вітриною нашого міста є парк відпочинку. Де повинні від-почивати жовківчани та гості міста, як не там? А чи дуже приємно там перебувати? Не думаю! Погляньте на схожий парк в місті-побратимі Замості і ви зрозумієте, що так далі не може тривати. Та навіть якщо не брати польського прикладу, а подивитися на безліч малих галицьких містечок – я не бачив там більш занедбаного парку, аніж наш. Знову ж таки, страждає імідж Жовкви, як туристичного міста. Неодноразово спостерігав, як тільки турист входить в парк біля замку, відразу повертається назад, бо лякається занедбаного вигляду.

3. Дитячі садочки — також болюче питання. Не є секретом для жовківчан, які черги формуються, аби віддати дитину в дитячий садочок. Молоді мами змушені шукати різні шляхи, аби їхня дитина потрапила в групу. А діти – наше майбутнє, тож вони повинні мати належні умови для виховання. Тому ставлю перед собою завдання зробити все можливе, щоб терміново завершити будівництво дитячого садочка по вулиці Воїнів УПА та розширити площі діючих дошкільних закладів, щоб групи не були переповнені дітьми.

Ось ці три питання для мене є пріоритетними. Але існує ще ціла купа проблем, які потребують свого розв’язання, зокрема: реформувати житлово-комунальне господарство, щоб наші мешканці отримували належні послуги і не потопали в смітті. Іде зима, люди не мають грошей тож потрібно якнайшвидше переглянути тарифи комунальних підприємств та їх зменшити; неможливо пересуватися внутрішньоквартальними вулицями, тож буду робити все, щоб відновити дорожнє покриття та асфальтувати головні дороги міста; Жовква повинна розвиватися, а для того потрібно розширити межі міста. Тому я виступаю за приєднання в рамках майбутньої децентралізації до нашої міської ради Сопошинської, Мацошинської, Мокротинської, Староскварявської, Глинської та Волевисоцької сільських рад.

Місто отримає простір для життєдіяльності та бізнесу, що призведе до створення нових робочих місць та розробки нових житлових кварталів. Це зніме різноманітні спекуляції щодо земельних ділянок, і кожен бажаючий мешканець зможе отримати свою землю без жодних черг і довгого чекання в рамках чинного законодавства. І ще одне, на чому хочу наголосити! Я знаю скільки жовківчан живе з торгівлі з Республікою Польща. І мене болить, коли Воля – Висоцька входить в зону малого прикордонного руху, а Жовква – ні. Тому стану я мером чи ні, але будемо звертатися до відповідних польських державних структур, аби вони розглянули можливість включення міста Жовкви до зони малого прикордонного руху. Щоб наші жовківчани їздили до Польщі без віз і не робили щороку нові закордонні паспорти.

— Що ж, дякуємо за такі змістовні думки  щодо проблем та розвитку нашої  Жовкви. На завершення, що б ви хотіли сказати жовківчанам?

— Насамперед щиро дякую всім, хто прочитає це інтерв’ю. Багато проблем нашого міста я не згадав, не тому,  що не ознайомлений з ними, а через брак газетної площі. Всі питання, які турбують людей, є для мене та моєї команди головними! Тому чи обере мене ЖОВКІВСЬКА ГРОМАДА своїм міським головою, чи ні, особливого значення немає. Я все одно буду робити все, як я сказав на початку інтерв’ю — аби змінити світ навколо нас!

Тепер мені та моїм побратимам буде це робити легше. Бо влітку нами створена Громадська рада при Жовківській районній державній адміністрації. Понад 30 громадських організацій висловили мені честь та обрали мене головою цієї Громадської ради. Ми вирішили, що до місцевих виборів не будемо критикувати роботу державних структур Жовківської райдержадміністрації, щоб не було політикантства та маніпуляцій під час виборчої боротьби. Але інформація щодо різноманітних зловживань  збирається, вивчається та буде оприлюднена після виборів в мережі "ІНТЕРНЕТ" та на шпальтах газети «Відродження», а також в обласних та центральних засобах масової інформації. Чекайте…

Якщо ми хочемо змінити в першу чергу себе, суспільство, країну, наше місто, то повинні дотримуватися стародавньої філософської мудрості: "Часи змінюються, і ми змінюємось разом з ними!" Тож звертаюся до Вас, жовківчани, та Ваших Родин з проханням зробити все можливе, аби нарешті в нашому місті настали реальні й позитивні зміни, які зможуть відчути та побачити всі жовківчани. Закликаю до чесної боротьби та усвідомленого вибору майбутнього нашої Жовкви.

Розмовляли

Надія ПИЛИПЕЦЬ

і Степан КАЧМАР.