Головна Цікаво Обережно на залізниці!

Обережно на залізниці!

312
0

Залізничники б’ють на сполох: упродовж року значно зріс рівень невиробничого травматизму (травмуються  люди, котрі перебувають на об'єктах магістралі). Найжахливіше те, що серед травмованих і загиблих кожна десята – дитина віком до 16 років.

На виконання вказівки Укрзалізниці від 09.09. 2015 року оголошено місячник профілактично-роз’яснювальної роботи щодо запобігання невиробничому травматизму на залізничному транспорті серед учнів шкіл, ліцеїв та коледжів, студентів вищих навчальних закладів, що розташовані передусім в районах, прилеглих до залізничних колій.

Більшість цих осіб травмується на станціях та перегонах: зазвичай ходять  по коліях під час руху поїзда, проходять під рухомим складом або ж переходять колії у невстановленому місці, вилазять на дах вагонів, піднімаються на опори електрифікованих ліній, торкаються металевих проводів заземлення, які ідуть від опори до рейки тощо.

Звичайно, усе це грубі порушення «Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України». На жаль, як свідчить статистика, правилами нехтують і дорослі, і діти.

Залізниця створена, щоб приносити користь людині. Це зручний і затребуваний вид транспорту, яким користуються мільйони людей щодня. Однак важливо пам'ятати, що це зона підвищеного ризику, тому запорукою збереження життя і здоров’я є сумлінне дотримання правил безпеки громадян на залізничному транспорті України.

Через власну необачність та ігнорування правил безпеки за 8 місяців 2015  року на об’єктах залізничного транспорту Львівщини травмувалася  71 особа, з яких 35 – загинули (минулоріч травмовано 66 осіб, загинуло — 39). Що стосується дітей, то цього року на коліях залізниці травмовано 6 осіб, 4 випадки смертельні.

Аналізуючи обставини загибелі дітей на залізниці, що сталися 2015 року, встановлено, що в усіх випадках мала місце власна необережність неповнолітніх та нехтування правилами особистої безпеки.

Так, 17 травня на станції Броди, піднімаючись на дах вагона, була уражена струмом учениця школи 2002 року народження. Потерпілу швидкою доставили в районну лікарню з опіками тіла. Також 4 червня на станції Підзамче піднялась на дах порожньої цистерни та була смертельно уражена струмом контактної мережі учениця гімназії «Престиж», 2001 року народження.

Згідно з Правилами безпеки громадянам на залізничному транспорті України, забороняється: залазити на дах вагонів; підніматися на опори електрифікованих ліній; торкатися до металевих проводів заземлення, які ідуть від опори до рейки; наближатися до електропроводу, що лежить на землі ближче, ніж на 10 метрів.

Чимало дітей та підлітків травмується через ігнорування заборонних показань світлової та звукової сигналізації та інших звукових сигналів, ходіння по коліях. Нерідко діти не помічають наближення поїзда, оскільки розмовляють по телефону чи слухають музику у навушниках.  Машиністи поїздів навіть під час застосування екстреного гальмування у багатьох випадках не можуть запобігти травмуванню, адже потяг не може різко зупинитися через  великий гальмівний шлях – до двох кілометрів. Через неуважність загинув учень середньої школи на перегоні Глібовичі-Вибранівка, котрий прямував до школи залізничною колією назустріч поїзду в навушниках, слухаючи музику.

Особливої популярності останнім часом набуває нове хобі серед підлітків – так званий зачепінг, який пов`язаний з проїздом у місцях, непристосованих для цього. Простіше кажучи, це катання на поїздах зовні на вагоні.  Тримаючись за зовнішні поручні, або ж сидячи просто на даху, екстремали проїжджають декілька зупинок (існує ймовірність падіння з  рухомого  складу  і травмування чи навіть загибелі любителів цього хобі).

Також травмуються люди, зокрема й діти, під час перетину залізничних переїздів на автомобілях чи велосипедах. При цьому водії забувають, що вони не лише ризикують своїм життям, але й життям пасажирів, яких вони перевозять (зазвичай це рідні та близькі).

На жаль, сьогодні молодь доволі частіше вживає алкоголь. У стані алкогольного сп’яніння підліткии хваляться перед своїми однолітками своєю «сміливістю», «вседозволеністю», а потім смертельно травмуються  або  отримують важкі травми. Фінал дитячих пустощів на залізниці зазвичай сумний.

Вкотре звертаємось до дітей та їхніх батьків. Будьте обачними, не влаштовуйте ігор на залізничних коліях та поблизу них, не катайтесь на велосипедах територією залізничних переїздів, станцій і вокзалів, не вилазьте на ферми мостів, світлофори, дахи вагонів. Слід пам’ятати, що не варто використовувати навушники, слухаючи музику, поблизу колії, бо такі дії можуть призвести до травмування чи смерті.

Бережіть власне здоров’я та життя!

Юрій Лихолат, начальник залізничної станції "Жовква".