Головна Політика Код ворога 46: як українці бойкотують російські товари

Код ворога 46: як українці бойкотують російські товари

356
0

Ще з кінця лютого у Львові бойкотують товари російських виробників. Координатори акції зауважують, що: «Наша мета – не підтримувати фінансово окупантів. Ми ведемо активну просвітницьку діяльність у соцмережах. Найбільше учасників бойкоту – у Львові, але дуже активні Київ, Харків, Чернігів». Також біля торгових точок у центрі міста та храмів активісти роздають листівки і плакати. Сьогодні основним завданням ініціативних активістів є припинення продажу російських товарів в українських магазинах.

Громадянський рух «Відсіч» влаштував флеш-моби в київських супермаркетах із закликом відмовитися від товарів окупантів. Зокрема, в супермаркеті «Перекресток» на Дарниці активісти синхронно впали на підлогу, розкидавши навколо себе плакати, що містять гасла: «Ні копійки окупантам!», «Російське купив – війну оплатив!», «Щоб у прибульців закінчилися кулі, звернемо Росії дулю!» тощо. Також активісти розповсюдили листівки серед відвідувачів супермаркету. Аналогічний флеш-моб активісти також провели в супермаркеті «BILLA». Ідея акції – донести до української громадськості, що купувати російські товари – значить фінансувати окупантів. Відвідувачі супермаркетів поставилися до акції дуже схвально.

В обласному центрі Волині бойкотували теж російські товари, що стало відповіддю на окупацію російськими військами території України. Кожна копійка, вкладена сьогодні в товари російського виробництва, завтра може повернутися в Україну кулею з автомата від російських військових — вважають полтавські активісти, тому закликали місцевих мешканців не купувати товари, штрих-коди яких починаються цифрами 46.

В Івано-Франківську громадський рух «Відсіч» теж поширив листівки із закликом не купувати товари російського виробництва. Більшість свідомих франківців ще до початку акції відмовилися від споживання цих товарів. «Ми розпочали бойкотувати російські товари через ворожу політику Росії щодо України, — зауважили координатори руху. – Треба сказати, що Росія й раніше регулярно вчиняла проти України недружні кроки. Тож чимало українців, які стежать за проявами «братерства» з боку нашого північно-східного сусіда, вже давно не купують. Плакати, наліпки та листівки з закликом не купувати російське поширюються не лише у великих містах, а також у малих містечках та селах».

Бойкот російських товарів в умовах військової інтервенції Росії в Криму — справа свята і потрібна. Для чого з власної кишені українцям оплачувати зарплату і набої окупантам, які з порушенням усіх законів і договорів вдерлися на територію України і анексували її частину?

Отож, якщо ви себе запитуєте про те, чим можете допомогти своїй країні у сучасних умовах, то згадайте, про російську агресію, коли поїдете на закупи в магазин чи супермаркет. Патріотизм — це не лише гарно співати Гімн, влучно стріляти у ворога та переживати перед екраном телевізора за долю країни.

Продукція, яку

не купуватИМЕМО

МОЛОЧНЕ І ЯЙЦЯ

Агуша, Молоко 3,2 %

Хохланд, Сир

Актімель, Молочні, кисломолочні продукти

Растішка, Десерт

Актімель, Напій кисломолочний

Санта Бремор, Продукт до бутерброду (є виробництво в Білорусі – дивись штрих-код)

БАКАЛІЯ

Callina Blanca/Галіна бланка, Вермішель, макарони, бульйон, суп-пюре, суп

СОЛОДОЩІ, ЧІПСИ, СНЕКИ

Bounty, Батончик

KitKat, Батончик

Snickers, Батончик

MilІky Way, Батончик

Dirol, Гумка жувальна

Eclipse, Гумка жувальна

Kinder, Тістечко-бісквітне (є виробництво в Німеччині – дивись штрих-код)

7 Days, Круасани

НАПОЇ, КАВА, ЧАЙ

Жардін, Кава в зернах, розчинна

Жокей, Кава в зернах, розчинна

Tess, Чай

Бесіда, Чай

Lipton, Чай

Принцеса Нурі, Чай

ГІГІЄНА, ДОГЛЯД

Dove, Шампунь, бальзам, маски (є виробництво в Україні – дивись штрих – код)

Сто Рецептів Краси, Шампунь

Чистая Линия, Шампунь, бальзам

Palette, Фарба для волосся

Wellaton, Фарба для волосся

BlendaMed, Зубна паста

Colqate, Зубна щітка (є виробництво в Тайланді – дивись штрих-код)

ДЛЯ ДОМУ, ПОБУТОВА ХІМІЯ

Lenor, Кондиціонер для прання

Vanish, Засіб для видалення плям (є виробництво в Польщі —дивись штрих-код)

Ушастий нянь, Плямовивідник, засіб для миття посуду (є виробництво в Україні – дивись штрих-код)

Sarma, Засіб для миття посуду та сантехніки, пральний порошок

Domestos, Засіб для чищення, засіб для унітазу (є виробництво в Україні і Європі – дивись штрих-код)

Туалетний утенок, Гель для унітазу (є виробництво в Україні і Європі – дивись штрих-код)

Gala, Порошок, гель (є виробництво в Україні і Європі – дивись штрих-код)

Losk, Пральний порошок, гель для прання (є виробництво в Європі – дивись штрих-код)

До слова, економічний бойкот російських товарів підтримують і за межами України. Зокрема, в Польщі діє потужна ініціатива, яка закликає не купувати бензин на заправках компанії «Лукойл». Сьогодні ініціатива нараховує понад 14 тисяч прихильників у мережі Facebook. Їздити на російському бензині відмовляються також автовласники з Литви.

Підготувала

Зоряна ГУМНИЦЬКА.