Головна Політика Жовківщина готує добровольців до Народної гвардії України

Жовківщина готує добровольців до Народної гвардії України

192
0

На даний час у районах Львівщини, зокрема і у Жовківському, триває запис добровольців до лав Народної гвардії. На відміну від Національної гвардії, підпорядкованої МВС, Народна є наразі самоорганізованою структурою. До неї зголошуються ті, кого з різних причин не  призиватимуть у Нацгвардію.

Заступник керівника обласного штабу Народної гвардії з пропаганди, контрпропаганди та інформаційної безпеки Мар’ян Нищук, у телефонній розмові розповів, що підрозділи гвардії формуються за територіальним принципом, у кожному районі, області створені реєстраційні пункти, де добровольці пишуть заяви щодо участі в Народній гвардії.

Він пояснив, що відмінністю Народної гвардії від Національної (за створення останньої минулого тижня проголосував парламент) є те, що в Народу гвардію вступатимуть ті, хто не підлягає призову в українську армію.

«Це – люди, старші 40 років. Також ті, кого не призивають через хворобу тощо. Займатиметься Народна гвардія охороною об’єктів комунікації, які підлягають охороні під час військових дій. Це – об’єк-ти життєзабезпечення: водогони, енергетичні об’єкти тощо. Армія та МВС не матимуть змоги всі ці об’єкти охороняти. Також це безпека громадян. Ймовірно, допомагатимемо і прикордонникам», – сказав Мар’ян Нищук.

 Народна гвардія є громадським рухом, який буде аполітичним за своєю суттю. У кожному районі планується створити один-два батальйони.

На Жовківщині для запису до лав Народної гвардії та отримання необхідної інформації звертатись до голів сільських, селищних і міських рад або у місті Жовкві до Наталії Коротинської (секретар Жовківської районої ради, тел. 61-566) чи безпосередньо у приймальню районної ради. При заповненні облікового листа (заповнюється особисто), необхідно мати при собі військовий квиток (за наявності), паспорт та ідентифікаційний код. Додаткову інформацію можна отримати також за телефонами: 067-60-80-839; 063-28-20-520.

Євген ВЕГЕРА.