Головна Політика Львівська обласна рада досліджує питання перейменування кількох населених пунктів Львівської області, зокрема...

Львівська обласна рада досліджує питання перейменування кількох населених пунктів Львівської області, зокрема Червонограда

133
0

Про це, 5 липня, на брифінгу в Медіацентрі Україна розповів начальник юридичного відділу Львівської обласної ради Ярослав Гасяк.

“Щодо міста Червоноград зі сторони Львівської обласної ради разом з депутатським корпусом ми активно досліджуємо це питання і збираємо наукові висновки з приводу історичної назви, – сказав Ярослав Гасяк. – Отримали ряд підтверджень, у тому числі з Українського інституту національної пам’яті, а також інститутів Національної академії наук, які підтверджують, що, дійсно, історична назва Червонограду є Кристинопіль”.

Натомість село Червоне має історичну назву Ляцьке, а село Переможне – Хлопи.

“Ми досліджуємо ці питання, будемо проходити громадське обговорення і будемо наполягати на тому, щоби повернути історичні назви населених пунктів, які були зросійщені і названі в честь певних процесів, які відбувалися в ті часи”, – зазначив юрист.

У той же час назви населених пунктів Красне є автентичними і багатовіковими, а тому змінювати їх немає необхідності.

“Львівська обласна рада приймала рішення про перейменування населених пунктів Славське на Славсько, а також Рудне в Рудно. Недавно постановою Верховної ради Славське було офіційно перейменовано у Славсько”, – повідомив Ярослав Гасяк. У своєму рішенні обласна рада опиралась на обґрунтування науковців-філологів, історичні дослідження, які підтвердили, що назви були зросійщеними.

Для прийняття рішення про перейменування потрібно провести громадські обговорення. Після цього відповідні рішення приймають місцеві органи влади, а потім дають згоду районна, обласна і Верховна ради.

“Сподіваємось, що й у інших населених пунктах, в тому числі у Червоному, Переможному і в Червонограді, будуть дотримані покрокові алгоритми і найближчим часом ми досягнемо результату, на який сподіваємось”, – зазначив Ярослав Гасяк.

Щодо населених пунктів на Львівщині, які пропонує змінити Kомісія зі стандартів державної мови, то із 24 назв у списку залишилось лише 7: село Чішки (пропонують замінити на Чишки), село Кіз’я (пропонують замінити на Кіззя), село Іорданівка (пропонують замінити на Йорданівка), село Листв’яний (пропонують замінити на Листяне/Листвяне/ або обґрунтувати доцільність збереження чинної форми назви), село Красічин (пропонують замінити на Красичин), село Гончари (пропонують замінити на Гончарі), село Підгородне (пропонують змінити на Підгороднє).

“Національна комісія запропонувала незначні зміни, співзвучні з попередніми назвами. І якщо орган місцевого самоврядування не прийме такого рішення, Верховна рада з урахуванням висновків комісії, згідно закону, протягом 6 місяців вправі приймати рішення про перейменування”, – наголосив Ярослав Гасяк, зазначивши, що ініціативу про перейменування можуть підтримати населені пункти Львівщини, які не увійшли до списку, але хочуть це зробити.

Водночас, зміни назв населених пунктів чи вулиць не є проблемою для мешканців: “Немає необхідності бігти і виготовляти якісь документи, щось змінювати чи ставити штампи в паспортах, – сказав Ярослав Гасяк. – Для пересічного мешканця не буде потреби ходити по державних органах, органах місцевого самоврядування і щось робити”. Також не потрібно на це жодних додаткових бюджетних витрат.

Представник облради також поінформував про створення депутатської групи “Декомунізація і деколонізація Львівщини”, однією з головних цілей якої буде зміна назв населених пунктів і вулиць.