Головна Політика На Львівщині вперше з візитом перебуває Гетьман Південноморавського краю Ян Гроліх

На Львівщині вперше з візитом перебуває Гетьман Південноморавського краю Ян Гроліх

53
0

У межах робочої поїздки Гетьман вшанував воїнів, полеглих у російсько-українській війні, відвідав два медзаклади та обговорив з очільником Львівщини подальшу співпрацю.

Сьогодні, 4 квітня, у Львівську область вперше завітав Гетьман Південноморавського краю Чеської Республіки Ян Гроліх.

Разом з очільником Львівщини Максимом Козицьким та представниками чеської делегації він вшанував пам’ять воїнів, похованих на Личаківському кладовищі. Йдеться про воїнів, які загинули у російсько-українській війні.

Також у межах робочої поїздки спільно з керівництвом Львівської ОВА гості відвідали один з госпіталів області та Superhumans Center, у якому проходять реабілітацію українські захисники. Гостям провели екскурсію по клініці та презентували результати спільної роботи з чеськими партнерами. Зокрема, фахівці розповіли про ініціативи, які невдовзі планують впроваджувати.

Згодом у Львівській ОВА учасники зустрічі обговорили широкий спектр напрямів для поглиблення співпраці та розвитку Львівщини і Південноморавського краю. Основними темами обговорення стали питання економічного співробітництва, залучення іноземних інвестицій, створення підприємств, надання гуманітарної допомоги внутрішньо переміщеним особам.

«У контексті завершення війни особливо важливою буде стратегія активного економічного розвитку. Наразі 160 релокованих на Львівщину підприємств вже успішно розпочали свою діяльність. Сьогодні критично важливо збільшити кількість робочих місць та створити нові спільні підприємства. Від цього залежать, як стабільність економіки, так забезпечення працевлаштування для наших громадян. Приріст українських робітників у Чехії є прикладом того, як важливо забезпечити конкурентоспроможність нашого бізнес-середовища та створити привабливі умови для внутрішніх інвестицій», – звернувся до присутніх очільник Львівської області Максим Козицький.

За словами Яна Гроліха, він планує зустріч з Міністерством торгівлі та промисловості Чеської Республіки, аби заявити про готовність Південноморавського краю профінансувати участь львівських компаній та фірм на промислових виставках у Чехії. Також чеська сторона готова покрити витрати на стажування та воркшопи, аби підтримати малий бізнес нашої держави. Окрім того, Ян Гроліх розповів про чесько-український бізнес-клуб, у який входять підприємства, зацікавлені у співпраці.

Львівщина підкреслила свою готовність до тісної співпраці з іноземними партнерами, особливо в контексті залучення інвестицій.

«Існує декілька напрямів, які цікавлять нас. Першим є питання інвестицій. Підготовка до інвестування – це тривалий процес, тому необхідно розпочати його прямо зараз. Департамент економіки готовий надати всю необхідну інформацію, яка буде корисна для прийняття рішень щодо вкладення капіталу.

Другим напрямом є питання торгівлі. Наш регіон орієнтований на експорт. Збільшення обсягів торгівлі з країнами Європейського Союзу є для нас великим пріоритетом. На сьогодні на території Львівської області працюють більше ніж тисяча підприємств, які експортують свою продукцію. Вони добре ознайомлені з високими стандартами ЄС і дотримуються їх. У найближчі два місяці ми плануємо провести експортний форум. Чехія раніше брала участь у таких заходах і укладала контракти, тому ми сподіваємося, що цього року традиція продовжиться. Плануємо організовувати такі зустрічі систематично, щоб забезпечити успішні результати», – зазначив директор департаменту економічної політики Львівської ОВА Степан Куйбіда.

Під час зустрічі йшлося також про можливість обміну досвідом у сферах науки, культури, туризму та освіти. Зокрема, у вигляді співпраці між університетами та науковими установами обох країн, що сприятиме розвитку інноваційних проєктів та спільних досліджень.

Гуманітарна допомога теж стала одним із ключових пунктів обговорення.

«На території Львівської області проживає майже 700 тисяч внутрішньо переміщених осіб. З них подалися на реєстрацію і отримують допомогу 230 тисяч осіб, у тому числі понад 64 тисячі дітей. Ми активно працюємо над забезпеченням ВПО житлом, зокрема шляхом ремонту і облаштування санаторіїв, гуртожитків, а також над забезпеченням їх необхідними речима», – зауважив Максим Козицький.

Нагадаємо, між Львівською областю та Південноморавським краєм з 2018 року діє безстрокова угода про співробітництво. Південноморавський край активно підтримує Львівську область у складні часи російської агресії.

Як зазначає директорка департаменту МТД та міжнародного співробітництва Ірина Бутинець, коли почалась повномасштабна війна, Львівська ОВА звернулася до міжнародних партнерів з проханням про гуманітарну допомогу. Львівська область тоді щодня приймала десятки тисяч біженців, відправляла тисячі тонн гуманітарних вантажів і дуже потребувала підтримки. Південна Моравія була однією з перших, хто відгукнувся: «З краю партіями прибували медикаменти, лікарське обладнання та продукти харчування, загальна вартість цієї допомоги – майже 14 мільйонів чеських крон. Передали також 5 вантажних автомобілів, 5 промислових електрогенераторів. Ми щиро вдячні нашим колегам за підтримку в ці складні часи».