Головна Політика На Жовківщині відбулася зустріч депутата Володимира Парасюка із жовківчанами

На Жовківщині відбулася зустріч депутата Володимира Парасюка із жовківчанами

282
0

У неділю у Жовківському районному Народному домі відбулася зустріч депутата Верховної Ради України Володимира Парасюка із жовків’янами. Послухати народного обранця, задати наболілі запитання, донести свої пропозиції зібралася чисельна аудиторія людей різного віку.

Усі висвітлені питання були пронизані найбільшою на сьогодні проблемою нашої держави — війною на Сході. Ситуація, за словами депутата, надзвичайно складна, і дуже важко передбачити розвиток подій. Але ключове завдання у країні — зупинити смерті наших українців. Володимир Парасюк розповів про поїздку у Брюссель, у штаб-квартиру НАТО, стосовно допомоги для України: «Ми ставили гострі і незручні запитання, але, на жаль, конкретної відповіді не отримали. Проблема в тому, що Європа й Америка не відчули на собі, що таке російська імперія. Кажуть, що втримують хиткий мир у світі. Але ми зауважили: чому тільки ціною українських життів? Посол України  у Бельгії відзначив, що це перша делегація, яка не бавилась у дипломатію, а реально відстоювала свій народ».

Для мешканців прикордонних районів, зокрема Жовківського, актуальною виявилась інформація про реалії законотворення про збільшення терміну перебування на території України автомобілів з іноземною реєстрацією з 5 до 30 днів. У комітеті з питань податкової та митної політики понад годину тривали дискусії щодо підготовленого проекту закону. Цей законопроект суттєво полегшив би життя українців, які мешкають у прикордонних районах, і виживають, як можуть. Це потрібно було врегулювати і зробити прийнятним для простих людей. Після тривалих роз’яснень «за» проголосували 9 членів комітету, а потрібно для прийняття рішення  — 10. Шокувало, що закон не підтримали депутати від «Самопомочі». Ось така гірка реальність. «Але розроблений законопроект все одно будемо відстоювати, — запевнив В. Парасюк, — бо він потрібний для простих людей! — За два дні до мене надходить до 300 звернень, не тільки з виборчого округу, а й зі східних областей України,  — зауважив народний депутат, — це великі стоси паперів. А моїм колегам за тиждень — 10-20. Як можемо, допомагаємо. У Жовкві, Яворові й у Львові працюють громадські приймальні, куди кожен  може звернутися за порадою».

Від законотворчої діяльності у пар-ламенті депутат перейшов до проблем місцевого рівня, яких накопичилося дуже багато. Це відчутно було зі запитань, які задавали присутні у залі, й поданих у письмовій формі. Чимало з них, звісно, швидше мали б адресуватися представникам районної і міської влад, але їх, на жаль, не було на зустрічі.

«У районі потрібні зміни, — наголосив В. Парасюк, — за мене проголосували більше шістдесяти тисяч вибоців, і я повинен показати результат роботи. Бездіяльність — найбільший злочин перед народом. Тільки швидкі зміни приведуть до позитивних зрушень. Але потрібне бажання працювати. Не просто одягати вишиванку, казати «Слава Україні!», розповідати, як люди гинули на Майдані, та нічого не робити. Не буде змін — не буде зрушень. Я не можу охопити усю країну, але райони —
постараюся».

Народний депутат сконцентрував увагу на найбільш наболілому питанні Жовківщини — закритті Львівського полігону ТПВ, що у с. Грибовичах. Інвестори готові працювати у районі, але хочуть отримати гарантії відсутності перепон на місцевому рівні. За словами депутата, їх стримували корупційні відкати.

Володимир Парасюк поставив перед собою ціль нормальними дорогами з’єднати два райони: Жовківський та Яворівський, зокрема, напрямки Івано-Франкове – Жовква, Немирів – Рава-Руська. Але контроль вестиметься за кожною гривнею, яка надходитиме в бюджет, і спрямованою на ремонтні роботи.

Про розв’язання проблемних питань міста, яких чимало прозвучало зі залу, розповів депутат Жовківської міської ради, помічник народного депутата Іван Костюк. Зокрема, велася мова про ремонт вулиці Б. Хмельницького — довгобуду міста, облаштування автобусної зупинки на об’їзній Жовкви  — це буде  вирішено найближчим часом, бо люди звертаються з проханням покращити умови доїзду. Але й громаді у всіх питаннях треба бути більш активною, самій виконувати, наприклад, елементарне прибирання прилеглих територій, особливо напередодні Великодня.

Від окремих парафіян церкви Первоверховних апостолів Петра і Павла м. Жовкви до народного депутата надійшло запитання: «Як звільнитися від московського патріархату?». В Парасюк відповів, що питання релігії — дуже особливе і щемке. Якщо буде бажання усієї громади, то він долучиться допомогою.

Під особистий контроль депутат пообіцяв узяти питання будівництва у Жовкві пам’ятника Т. Шевченку, який місцева влада планувала звести ще до 200-річчя народження Кобзаря.

Наприкінці зустрічі  депутат Верховної Ради подякував усім за активну присутність і побажав, щоб кожен хоч раз на своєму місці протидіяв системі. Ніколи й нікому не дозволимо осквернити світлі ідеї Майдану. Це основа нашої боротьби і та сила, яка змушує нашу націю рухатись уперед.

Уляна Лащівська.

P.S. Щосереди, з 9 год. до 12 год.,  у громадській приймальні народного депутата В. Парасюка у м. Жовкві безкоштовну правову консультацію надаватиме юрист.