Головна Політика Олег Синютка: «Мобілізація, справедливість та чесність, а також скромність – головні пріоритети...

Олег Синютка: «Мобілізація, справедливість та чесність, а також скромність – головні пріоритети сьогодення»

232
0

Минулого четверга наш район відвідав губернатор області Олег Синютка. В сесійній залі Жовківської районної ради він зустрівся з керівництвом району, представниками структурних підрозділів РДА, районних служб, органів місцевого самоврядування, представниками депутатського корпусу районної ради, громадськості району.

Голова Львівської облдержадміністрації наголосив, що мета його зустрічі – почути і виокремити найважливіші проблеми Жовківської громади, щоб згодом сприяти районному керівництву в їх вирішенні. Він назвав саме зібрання дискусією та обміном думками. Розпочинаючи свій виступ, керівник ОДА підкреслив: «Досягнення миру, впровадження євроінтеграції, децентралізація влади на місцях – це основні пріоритети. Ці завдання, я сподіваюся, ми будемо вирішувати однією командою».

Першочерговими питаннями, що потребують негайного вирішення в області, за словами очільника, є мобілізація, справедливе ставлення до людей, поступати чесно в питаннях земельних, максимально віддаватися роботі.

У свою чергу, перший заступник голови Жовківської РДА Надія Щур, голова районної ради Тадей Швай та мер міста Жовкви Петро Вихопень звернулися до очільника області з проханням посприяти вирішенню низки нагальних проблематичних питань.

Також на адресу голови облдержадміністрації лунали запитання від голів місцевих рад. Так, голова Волі-Висоцької Ганна Скіп підняла питання, яке пов’язане з передачею частини будівель військової частини на баланс сільської ради і доїзд школярів у вечірній час зі Жовкви до Волі-Висоцької. Перші особи сільських рад Добросина — Галина Гец, Нової Кам’янки — Ярослав Ребець, Зіболок — Олег Гусак говорили про проблеми, які дотичні до їхніх населених пунктів. Це стосувалося ремонту доріг, водогону у «вимираючому селі», децентралізації, завершення газопроводу тощо.

Мабуть, найбільший ажіотаж у залі викликало запитання керівника приватного підприємства «Рома» Романа Демчини з приводу тендеру. За його словами, фірма, беручи участь у конкурсі з виборювання тендера, не маючи всього-на-всього однієї довідки, програла. «Коли постає питання про ремонт районних доріг, коли ми маємо свою фірму, яка в змозі надати і відповідну техніку, і матеріали – чомусь її списують. Натомість шукають іншу, яка не спроможна усі ці роботи виконати, — зі щемом у душі наголосив керівник підприємства. – Адже наше підприємство має  річний обіг 9 млн. грн., а тендер виграв завод, який має лише 2 млн. грн. Так мене цікавить – як ми боремося з корупцією і  як ми допомагаємо вітчизняному виробнику?!».

Усі порушені питання Олег Синютка пообіцяв розглянути найближчим часом. Під час свого візиту голова ОДА відвідав фельдшерсько-акушерський пункт у с. Смерекові, який запрацював після реконструкції. У 2013 році цей ФАП вперше у Львівській області та Україні отримав статус «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта» у Всеукраїнському проекті.

На завершення робочої поїздки керівник області побував в одній з найстаріших в Україні церков, що у с. Старій Скваряві. Олег Михайлович поспілкувався з настоятелем церкви св. Архистратига Михайла о. Степаном Макаром щодо повернення автентичного іконостасу до храму. Також отець повідомив, що храм був збудований у 1506 році, і, на його переконання, є усі передумови для того, аби церква потрапила до списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.